TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI

Ngjarjet e ardhshme

 1. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 2. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
trajnim cpcd në Gurgaon

Përshkrimi i kursit

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training

La Performanca e çertifikuar dhe zhvilluesi i kompetencës programin e certifikimit, të Carlton Advanced Management Institute, USA, bërë në Indi në bashkëpunim me Konsulentët e Tokës së Mesme. Ky program bazohet në atë se si të punojë brenda një sistemi të integruar të performancës dhe kompetencës, të planifikojë performancën shkencërisht, të krijojë mekanizma të mirë të rishikimit dhe të bashkojë këtë me proceset e menaxhimit të kompetencës.

Objektivat

 • Merrni një kurs të plotë dhe informativ të mbushur gjatë programit dhe për përdorim në shtëpi
 • Mësoni nga ekspertët e industrisë që kanë një eksperiencë të madhe në fushën e burimeve njerëzore
 • Rrjeti me profesionistë të tjerë me të njëjtin background dhe interes
 • Marku veten si një performanca e certifikuar dhe zhvilluesi i kompetencës
 • Unique "pa rrezik" garanci para mbrapa
 • Kënaqësia juaj është e garantuar

Audienca e synuar

 • Profesionistë të burimeve njerëzore që punojnë në fushat e menaxhimit të performancës, departamentin e të mësuarit dhe të zhvillimit
 • Çdo profesionist i cili është duke punuar në një ekip ndër funcional për të hartuar dhe zbatuar sistemet e shqyrtimit të performancës në organizatën e tyre

Course Outline Duration: 2 Days

MODUL 1: Kompetenca, Performanca dhe PCMS

 • Çfarë është Kompetenca
 • Kompetenca Iceberg Model
 • Klasifikimi i kompetencave - Sjelljes dhe funksionale
 • Matja e kompetencës përmes shkallës së vlerësimit të ankoruar në sjellje
 • Aspektet e Performancës përfshijnë prodhimin, futjen, kohën, fokusin, aspektin e vlerës së shtuar
 • Llojet e Matjes së Performancës përfshijnë masa subjektive vs objektive, leas, lag, masa diagnostikuese, efikasiteti ndaj masave efektive, konsumatorët e brendshëm vs benchmarked vs customer focused
 • Menaxhimi i Performancës dhe Kompetencës si një Koncept
 • Modeli PCMS

MODULI 2: Nota e Balancuar

 • Planifikimi i performancës përmes KRA-së, Planet e aktivitetit, masat e performancës
 • Perspektivat e vlerësimit të balancuar - financiar, klient, proces i brendshëm, të mësuarit dhe rritja
 • Cascading proces
 • Masat e vlerësimit të balancuar si të ardhurat për punonjës, vlera e shtuar për punonjës, përqindja e të ardhurave nga konsumatorët e rinj, besnikëria e klientit dhe fitimi, koha e përgjigjes ndaj kërkesave të klientëve, trajnimi i investimeve për konsumator, indeksi i motivimit

MODULI 3: Kornizat e Kompetencës dhe Hartat

 • Çfarë është një Harta e Kompetencës / Kornizë
 • Llojet e Kornizës - korniza bazë, bazuar në rolin, stili i menusë
 • Përdorimi i Kuadrit të Kompetencës - mjet në vendimet e rekrutimit dhe përzgjedhjes, përdoret për të përqëndruar trajnimet personale dhe programet e zhvillimit
 • Krijimi i një kompetence Harta - analiza e aftësive funksionale dhe të sjelljes, duke shtuar BARS
 • Kuan Korniza e Kompetencës
 • Analiza e Thithjes së Pragut - tipare mendore, të nxjerra dhe motivuese
 • Përdorimi i BARS për Hartat e Kompetencës
 • Zbatimi i procesit të hartëzimit

MODULI 4: Sistemet e Rishikimit të Performancës

 • Modeli për Rishikimin e Performancës përfshin rezultatet, menaxhimin e zhvillimit dhe të ndryshimit
 • Perspektiva e përfshirë në Shqyrtime të Performancës si vlerësim formal, i barabartë, vetë, lart, reagimet e shkallës 360
 • Metodat e vlerësimit të performancës si ese, ngjarje grafike, kritike, zgjedhje e detyruar etj.
 • Probleme të përbashkëta me vlerësim si halo, bri, kohët e fundit, tendenca qendrore, kontrast, dobësi etj.
 • Aspektet Ligjore të Vlerësimeve të Performancës

MODULI 5: Qendrat e Vlerësimit

 • Cilat janë Qendrat e Vlerësimit - në nivel organizativ dhe individual
 • Perspektiva historike në Qendrën e Vlerësimit
 • Hapat bazë të ndjekur në një Qendër të Vlerësimit
 • Llojet e teknikave të përdorura në qendrat e vlerësimit - testet psikometrike si treguesi i tipit Myers Briggs, faktori i personalitetit 16, inventari i perceptimit dhe preferencës, stërvitjet në tabaka, rolepages etj.
 • Hartimi i një Qendre të Vlerësimit - hartimi i kompetencave, dizajnimi i ushtrimeve dhe mjeteve të vlerësimit, vlerësuesit e trajnimit
 • Matrica e vlerësimit përfshin metoda të realizueshme të vlerësimit në varësi të objektivave përfundimtare

MODULI 6: Analiza dhe Përmirësimi i Performancës

 • Nga trajnimi në performancë - Identifikimi i mangësive të performancës
 • Analiza e Rrënjëve / Kauzës Kryesore - Modeli i Gilbertit për Diagnozë Individuale
 • Identifikimi i faktorëve shkakorë - Vendosja e qëllimeve mësimore dhe objektivave përmes mësimit ABC
 • Përzgjedhja e metodës më të mirë të trajnimit
 • Zhvillimi i një Dizajni të Mirë duke siguruar ekuilibrin mes të nxënit ABC dhe nivelit të moderuar të përmbajtjes
 • Ndërtimi i metodologjisë së vlerësimit të duhur përmes modelit të Kirkpatrick

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Certifikim

Procesi i certifikimit 40 Hr: Punëtoria 16 Hr pasuar nga puna e drejtuar nga projekti i 24 Hr

Për më shumë informacion me mirësi na kontaktoni.

Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training in Gurgaon | Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Certified Performance & Competence Developer – CPCD as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Certified Performance & Competence Developer – CPCD from our Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training. Our Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Certified Performance & Competence Developer – CPCD.

Innovative technology solutions is well-equipped Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Certified Performance XCHARX Competence Developer XCHARX CPCD labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Certified Performance & Competence Developer – CPCD Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Introduction

Certified Performance & Competence Developer – CPCD is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Certified Performance & Competence Developer – CPCD services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Certified Performance & Competence Developer – CPCD. After visualizing the demand of Certified Performance & Competence Developer – CPCD, Innovative Technology solutions started offering Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in Gurgaon for individual and Certified Performance & Competence Developer – CPCD training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Certified Performance & Competence Developer – CPCD in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Certified Performance & Competence Developer – CPCD training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Certified Performance & Competence Developer – CPCD, Corporate trainer for Certified Performance & Competence Developer – CPCD , Bootcamp for Certified Performance & Competence Developer – CPCD training. Best Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Certified Performance XCHARX Competence Developer XCHARX CPCD training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Certified Performance XCHARX Competence Developer XCHARX CPCD training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Certified Performance & Competence Developer – CPCD training programme. Taking online or classroom Certified Performance & Competence Developer – CPCD training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Certified Performance & Competence Developer – CPCD Certification training in India


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in Gurgaon


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD training from India


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD online training


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD training


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD classroom training


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD certification

✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD video tutorial


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in India


✓ Enterprise training on Certified Performance & Competence Developer – CPCD


✓ Use Certified Performance & Competence Developer – CPCD efficiently


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD guide


✓ best Certified Performance & Competence Developer – CPCD training institutes in delhi ncr