TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
CSCU-Portofoli

Përshkrim

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Certified Secure Computer User - Trajnimi i CSCU

Qëllimi i programit të trajnimit të CSCU është të sigurojë individët me njohuritë dhe aftësitë e nevojshme për të mbrojtur pasuritë e tyre të informacionit. Kjo klasë do t'i zhysë studentët në një mjedis interaktiv ku ata do të kuptojnë një kërcënim të kompjuterit dhe sigurisë së rrjetit, si vjedhjet e identitetit, mashtrimet me kartë krediti, mashtrimet bankare në internet, virusi dhe backdoors, mashtrimet me email, shkelësit e sekseve në internet, e informacionit konfidencial, sulmeve të piraterisë dhe inxhinierisë sociale. Më e rëndësishmja, aftësitë e mësuara nga klasa i ndihmojnë nxënësit të ndërmarrin hapat e nevojshëm për të zbutur ekspozimin e tyre të sigurisë.

Audienca e synuar

Ky kurs është projektuar posaçërisht për përdoruesit e kompjuterëve të sotëm që përdorin internetin gjerësisht për të punuar, studiuar dhe luajtur.

Course Outline Duration: 2 Days

 • Hyrje në Siguri
 • Sigurimi i Sistemeve Operative
 • Malware dhe Antivirus
 • Internet Security
 • Siguria në faqet e rrjeteve sociale
 • Sigurimi i komunikimeve me e-mail
 • Sigurimi i pajisjeve mobile
 • Sigurimi i Cloud
 • Sigurimi i lidhjeve të rrjetit
 • Ruajtja e të dhënave dhe rimëkëmbja e katastrofave

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Certifikim

 • Emri i provimit: Provimi CSCU (112-12)
 • Kreditimi drejt Certifikimit: Specialist i Sigurt i Kompjuterit (CSCU)

Detajet e provimit:

 • Kohëzgjatja e provimit: orët 2
 • Vlerësimi i kalimit: 70%
 • Numri i pyetjes: 50
 • Formati i testimit: Zgjedhja e shumëfishtë
 • Dorëzimi i Testit: Portali i Provimit të Këshillit të KE-së

Për më shumë informacion me mirësi na kontaktoni.

Certified Secure Computer User – CSCU Training in Gurgaon | Certified Secure Computer User – CSCU Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Certified Secure Computer User – CSCU as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Certified Secure Computer User – CSCU Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Certified Secure Computer User – CSCU from our Certified Secure Computer User – CSCU Training. Our Certified Secure Computer User – CSCU Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Certified Secure Computer User – CSCU.

Innovative technology solutions is well-equipped Certified Secure Computer User – CSCU Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Certified Secure Computer User – CSCU Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Certified Secure Computer User XCHARX CSCU labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Certified Secure Computer User – CSCU Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Certified Secure Computer User – CSCU Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Certified Secure Computer User – CSCU Training Introduction

Certified Secure Computer User – CSCU is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Certified Secure Computer User – CSCU services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Certified Secure Computer User – CSCU. After visualizing the demand of Certified Secure Computer User – CSCU, Innovative Technology solutions started offering Certified Secure Computer User – CSCU training in Gurgaon for individual and Certified Secure Computer User – CSCU training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Certified Secure Computer User – CSCU in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Certified Secure Computer User – CSCU Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Certified Secure Computer User – CSCU training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Certified Secure Computer User – CSCU training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Certified Secure Computer User – CSCU, Corporate trainer for Certified Secure Computer User – CSCU , Bootcamp for Certified Secure Computer User – CSCU training. Best Certified Secure Computer User – CSCU training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Certified Secure Computer User XCHARX CSCU training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Certified Secure Computer User XCHARX CSCU training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Certified Secure Computer User – CSCU training programme. Taking online or classroom Certified Secure Computer User – CSCU training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Certified Secure Computer User – CSCU Certification training in India


✓ Certified Secure Computer User – CSCU training in Gurgaon


✓ Certified Secure Computer User – CSCU training from India


✓ Certified Secure Computer User – CSCU online training


✓ Certified Secure Computer User – CSCU training


✓ Certified Secure Computer User – CSCU classroom training


✓ Certified Secure Computer User – CSCU certification

✓ Certified Secure Computer User – CSCU video tutorial


✓ Certified Secure Computer User – CSCU training in India


✓ Enterprise training on Certified Secure Computer User – CSCU


✓ Use Certified Secure Computer User – CSCU efficiently


✓ Certified Secure Computer User – CSCU guide


✓ best Certified Secure Computer User – CSCU training institutes in delhi ncr