TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
Konfigurimi i shërbimeve të avancuara të Windows Server 2012

** Redeem Your Microsoft Vouchers(SATV) for M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 ServicesTraining Course & Certification **

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training

Ky kurs është pjesë e tretë e një serie prej tre kurseve. Përmes kësaj serie ju do të fitoni aftësitë dhe njohuritë e nevojshme për të zbatuar një bazë të Windows Server 2012, duke përfshirë infrastrukturën e Windows Server 2012 R2 në një mjedis ekzistues të ndërmarrjes.

Ju do të mësoni konfigurimin e avancuar dhe shërbimet e nevojshme për të zbatuar, menaxhuar dhe mirëmbajtur një infrastrukturë 2012 të Windows Server. Ju do të mbuloni shërbimet e rrjeteve të avancuara, Active Directory Domain Services (AD DS), menaxhimin e identitetit, menaxhimin e të drejtave, shërbimet federale, Balancimi i ngarkesës së rrjetit, clustering failover, vazhdimësi të biznesit, dhe shërim fatkeqësi. Ky kurs përfshinë materiale nga Produkti Zyrtar i Mësimit të Microsoftit 20412 dhe mund t'ju ndihmojë në përgatitjen tuaj për Provim 70-412: Konfigurimi i Shërbimeve të Avancuara të Windows Server 2012. Provimi 70-412 është një nga tri provimet e nevojshme për certifikimin MCSA: Windows Server 2012.

Objektivat

 • Konfiguroni dhe menaxhoni iSCSI, BranchCache dhe Menaxhuesin e Burimeve të File Server (FSRM)
 • Zbatimi i kontrollit të qasjes dinamike
 • Zbatimi i balancimit të ngarkesës së rrjetit
 • Zbatimi i grupimit të fakseve me Hyper-V
 • Zbatimi i shpërndarjes së shpërndarjes së Shpërndarjes së Active Directory Domain Services (AD DS)
 • Zbatoni faqet e AD DS dhe përsërisni
 • Zbatimi i Shërbimeve të Certifikata të Active Directory (AD CS)
 • Implementimi i Shërbimeve të Menaxhimit të të Drejtave të Active Directory (AD RMS)
 • Zbatimi i Shërbimeve të Federatës së Active Directory (AD FS)

Audienca e synuar

Administratorët e sistemit dhe profesionistët e TI-së që kërkojnë të fitojnë aftësitë dhe njohuritë e nevojshme për të kryer menaxhim të avancuar dhe sigurimin e shërbimeve brenda kësaj mjedisi të Windows Server 2012 ose Windows Server 2012 R2.

Parakushte

 • Përvojë pune në një server të Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, ose Windows Server 2012 Enterprise
 • Përvoja e zbatimit, menaxhimit dhe konfigurimit të infrastrukturës së Active Directory dhe rrjeteve
 • Njohuri dhe eksperience e barasvlershme me:
  • Instalimi dhe konfigurimi i Windows Server 2012 (M20410)
  • Administrimi i Windows Server 2012 (M20411)

Course Outline Duration: 5 Days

1. Implementimi i shërbimeve të avancuara të rrjetit

 • Konfigurimi i karakteristikave të avancuara të konfigurimit të konfigurimit të përdoruesit (DHCP)
 • Konfigurimi i avancuar i Sistemit të Emrave të Domenit (DNS)
 • Implementimi i Menaxhimit të Adresave IP

2. Implementimi i shërbimeve të avancuara të skedarëve

 • Konfigurimi i ruajtjes së Internetit të Sistemit të Vogla të Kompjuterit (iSCSI)
 • Konfigurimi i Cache Dega
 • Optimizimi i përdorimit të magazinimit

3. Zbatimi i Kontrollit të Hyrjes Dinamike (DAC)

 • Zbatimi i komponentëve të DAC
 • Zbatimi i DAC për Kontrollin e Qasjes
 • Zbatimi i Aksesimit të Mohuar Ndihmës
 • Zbatimi dhe menaxhimi i dosjeve të punës

4. Zbatimi i Shpërndarjes së AD DS Deployments

 • Shpërndarja e AD DS Deployments
 • Vendosja e një mjedisi të shpërndarë AD DS
 • Konfigurimi i Trusteve të AD DS

5. Implementimi i faqeve të AD AD dhe përsëritja

 • Replikim AD DS
 • Konfigurimi i faqeve të AD DS
 • Konfigurimi dhe Monitorimi i Replikimit të AD DS

6. Implementimi i AD CS

 • Infrastruktura kryesore publike
 • Vendosja e Autoriteteve të Certifikimit
 • Vendosja dhe menaxhimi i modeleve të certifikatave
 • Zbatimi i Shpërndarjes dhe Revokimit të Certifikatave
 • Menaxhimi i Rimarrjes së Certifikatave

7. Implementimi i AD RMS

 • Menaxhimi i të Drejtave të Active Directory
 • Vendosja dhe Menaxhimi i një Infrastrukture RMS AD
 • Konfigurimi i mbrojtjes së përmbajtjes së AD RMS
 • Konfigurimi i qasjes së jashtme në AD RMS

8. Zbatimi i PF

 • Vendosja e AD FS
 • Zbatimi i FPP për një organizim të vetëm
 • Vendosja e PF FS në një Skenar të Biznesit të Biznesit

9. Zbatimi i Balancimit të Ngarkesës në Rrjet (NLB)

 • Balancimi i ngarkesës së rrjetit
 • Konfigurimi i një Grupi NLB
 • Planifikimi i një Implementimi NLB

10. Zbatimi i Grumbullimit të Failover

 • Grumbullimi i Failover
 • Konfigurimi i Aplikacioneve dhe Shërbimeve të disponueshme në një Grumbull Failover
 • Ruajtja e një Grumbullimi Failover
 • Zbatimi i një Grumbulli të Failover Multi-Site

11. Zbatimi i Grumbullimit të Failover me Hyper-V

 • Integrimi i Hyper-V me Grumbullimin e Failover
 • Implementimi i Machines Hyper-V Virtual në Grupet e Failover
 • Zbatimi i Lëvizjes Hyper-V Machine Virtual

12. Zbatimi i Ripërtëritjes së Fatkeqësive të Vazhdimit të Biznesit

 • Përmbledhje për mbrojtjen e të dhënave
 • Zbatimi i Windows Server Backup
 • Zbatimi i shërbyesit dhe rikuperimit të të dhënave

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training in Gurgaon | M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services from our M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training. Our M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services.

Innovative technology solutions is well-equipped M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training Introduction

M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services. After visualizing the demand of M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services, Innovative Technology solutions started offering M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training in Gurgaon for individual and M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services, Corporate trainer for M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services , Bootcamp for M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training. Best M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training programme. Taking online or classroom M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services Certification training in India


✓ M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training in Gurgaon


✓ M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training from India


✓ M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services online training


✓ M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training


✓ M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services classroom training


✓ M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services certification

✓ M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services video tutorial


✓ M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training in India


✓ Enterprise training on M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services


✓ Use M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services efficiently


✓ M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services guide


✓ best M20412 XCHARX Configuring Advanced Windows Server 2012 Services training institutes in delhi ncr