TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
Konfigurimi i Cisco Nexus 9000 në NX-OS Mode (C9KNX)

C9KNX - Konfigurimi i Cisco Nexus 9000 në kursin e trajnimit dhe çertifikimit të mënyrës NX-OS

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

C9KNX - Konfigurimi i Cisco Nexus 9000 në NX-OS Mode Training

Konfigurimi i Cisco Nexus® 9000 në NX-OS Mode1 është një kurs praktik i udhëhequr nga instruktori, i bazuar në laborator dhe i ofruar nga Cisco® Learning Services. Kursi mbulon arkitekturën dhe funksionimin e përgjithshëm të Cisco Nexus 9000 Series Switches për qendrat e të dhënave që funksionojnë në modalitetin tradicional ose NX-OS

Objektivat

Pas përfundimit të këtij kursi, nxënësi do të jetë në gjendje t'i përmbushë këto objektiva të përgjithshme:

 • Përshkruan zgjidhjen e modalitetit NX-OS të serisë Cisco Nexus 9000
 • Përshkrimin e Cisco Nexus 9000 Series Hardware
 • Përshkrimin e Cisco Nexus 9000 Seria Hardware Arkitekturë
 • Përshkrimin e opsioneve të topologjisë për Cisco Nexus 9000 Series Switches
 • Arkitektura dhe funksionimi i sistemit operativ Cisco NX-OS
 • Konfigurimi i VXLAN në Cisco Nexus 9000 Series Switches
 • Kanalet e portit
 • Kanalet virtuale të portit
 • Hap i Hapur i Hapur i Parë (OSPF)
 • Protokolli i hyrjes në kufi (BGP)
 • Zbulimi i Bidirectional Forwarding (BFD)
 • Zgjidhja e problemeve të CPU dhe kujtesës në detaje
 • Shell Broadcom
 • Cilësia e shërbimit (QoS)
 • Procedurat e instalimit dhe mirëmbajtjes së licencës
 • Përshkrimin e Programimit dhe Automatizimit të Rrjetit

Parakushte

Cisco rekomandon që ju të keni njohuritë dhe aftësitë e mëposhtme paraprake:

 • Njohuri të plota për rrjetëzimin e Cisco
 • Qendra e të dhënave dhe njohuria e virtualizimit

Audienca e synuar

Ky kurs është projektuar për inxhinierët tradicionalë të rrjetit dhe të dhënave që kanë për detyrë të instalojnë dhe veprojnë Cisco Nexus 9000 Series Switches në një mjedis të qendrës së të dhënave që duan të përmirësojnë aftësitë e tyre. Rolet e synuara përfshijnë:

 • Inxhinierët e qendrës së të dhënave
 • Personeli mbështetës teknik
 • Inxhinierë të rrjetit

Course Outline Duration: 4 Days

Moduli 1:

Arkitektura, dizenjimi dhe operimi i Cisco NX-OS

 • Arkitektura e softuerit Cisco NX-OS
 • Karakteristikat specifike të platformës Cisco NX-OS
 • Krahasimi i softuerit Cisco NX-OS dhe Cisco IOS®

Moduli 2:

Përshkrimin e Cisco Nexus 9000 Series Hardware

 • Përshkruani teleskopin Cisco Nexus 9500
 • Përshkruani modulet e supervizorit të Cisco Nexus 9500
 • Përshkruani kontrollorët e sistemit Cisco Nexus 9500
 • Përshkruani tifozët dhe furnizimin me energji Cisco Nexus 9500
 • Përshkruani modulet e pëlhurës Cisco nexus 9500
 • Përshkruani modulet e kartelave lineare Cisco Nexus 9500
 • Përshkruani çelsin Cisco Nexus 9300
 • Përshkruani mbështetjen e Cisco Nexus 9000 FEX
 • Përshkruani rrjetin 40GE dhe 100GE në Qendrën e të Dhënave
 • Listoni optikën e mbështetur nga familja Cisco Nexus 9000

Moduli 3:

Përshkrimin e Cisco Nexus 9000 Seria Hardware Arkitekturë

 • Përshkruani Arkitekturën e Cisco Nexus 9500 Modular Switches
 • Përshkruani Arkitekturën e Moduleve të Cisco Nexus 9500 Card Line Card
 • Përshkruani përhapjen e paketave në Cisco Nexus 9000 Series Switches
 • Përshkruani Arkitekturën e Cisco Nexus 9300 Switches

Moduli 4:

Arkitektura, dizenjimi dhe operimi i Cisco NX-OS

Përshkruan zgjidhjen e modalitetit NX-OS të serisë Cisco Nexus 9000

 • Përshkruani tendencat në programimin e rrjetit të qendrës së të dhënave, rrjetin dhe virtualizimin e përcaktuar të softuerit
 • Përshkruani komponentët individualë të zgjidhjes Nexus 9000
 • Përshkruani përfitimet e përmirësimeve NXOS

Moduli 5:

Përshkrimin e opsioneve të topologjisë për Cisco Nexus 9000 Series Switches

 • Përshkruani Topologjitë tradicionale të të dhënave në Cisco Nexus 9000 Series Switches
 • Përshkruani Topologies Spine dhe Leaf në Cisco Nexus 9000 Series Switches
 • Përshkruani topologjitë e mbulesave në Cisco Nexus 9000 Series Switches

Moduli 6:

Përshkrimin e Sistemit Operativ të Cisco Nexus

 • Përshkruani Komponentët e NX-OS
 • Përshkruani karakteristikat e disponueshmërisë së lartë të Cisco Nexus 9000 Series Switches
 • Përshkruani karakteristikat e menaxhimit të familjes switch Cisco Nexus 9000

Moduli 7:

Çelsin e Cisco Nexus 9000 Series për Qendrën e të Dhënave

 • Arkitekturë Hardware Hardware Cisco Nexus 9000
 • Cisco Nexus 9000 Series Forwarding Packet
 • Zgjidhja e problemeve të Cisco Nexus 9000 Series Switches
 • Konsideratat për vendosjen e serive të Cisco Nexus 9000
 • Karakteristikat e Cisco Nexus 9000 Series NX-OS
 • Konfigurimi i VXLAN / EVPN në Cisco Nexus 9000 Series Switches

Moduli 8:

Konfigurimi i VXLAN në Cisco Nexus 9000 Series Switches

 • Përshkruani përdorimin e Overlays të Rrjetit në Dizajnin e Qendrës së të Dhënave
 • Përshkruani VXLAN
 • Përshkruani operacionin VXLAN Control-Plane
 • Përshkruaj operacionin VXLAN Data-Plane
 • Konfiguro VXLAN në Cisco Nexus 9500 Series Switches

Moduli 9:

Përshkrimin e Programimit dhe Automatizimit të Rrjetit

 • Përshkruani veçoritë e programimit në çelësat Nexus 9000 Series
 • Përshkruani karakteristikat e automatizimit në Cisco Nexus 9000 Series Switches
 • Përshkruani karakteristikat e monitorimit në Cisco Nexus 9000 Series Switches

Skicë e laboratorit:

 • Lab 1: Menaxhimi i Hardware dhe Software i Cisco Nexus
 • Lab 2: Konfigurimi i funksioneve të 2 Layer Cisco NX-OS
 • Lab 3: Konfigurimi i funksioneve të 3 Layer Cisco NX-OS
 • Lab 4: Konfigurimi i Disponueshmërisë së Lartë të Cisco NX-OS
 • Lab 5: Menaxhimi i Pajisjeve të Serisë Cisco Nexus 9000
 • Lab 6: Zgjidhja e problemeve të serive të Cisco Nexus 9000
 • Lab 7: Konfigurimi i VXLAN / EVPN
 • Lab 8: Programimi i Cisco Nexus

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com dhe na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training in Gurgaon | C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode from our C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training. Our C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode.

Innovative technology solutions is well-equipped C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training Introduction

C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode. After visualizing the demand of C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode, Innovative Technology solutions started offering C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training in Gurgaon for individual and C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode, Corporate trainer for C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode , Bootcamp for C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training. Best C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training programme. Taking online or classroom C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode Certification training in India


✓ C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training in Gurgaon


✓ C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training from India


✓ C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode online training


✓ C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training


✓ C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode classroom training


✓ C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode certification

✓ C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode video tutorial


✓ C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training in India


✓ Enterprise training on C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode


✓ Use C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode efficiently


✓ C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode guide


✓ best C9KNX XCHARX Configuring the Cisco Nexus 9000 in NX-OS Mode training institutes in delhi ncr