TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
Konfigurimi dhe vendosja e një cloud privat (M20247)

** Redeem Your Microsoft Vouchers (SATV) for 20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training Course & Certification **

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training

Në këtë kurs, ju do të fitoni aftësitë dhe njohuritë e nevojshme për të dizajnuar, instaluar dhe konfiguruar një infrastrukturë cloud. Do të mësoni se si të konfiguroni dhe vendosni infrastrukturën e aplikacionit si dhe komponentët kryesorë të Sistemit Qendror 2012 R2 që janë të nevojshme për menaxhimin e shërbimeve në infrastrukturën cloud.

Ju do të mbuloni kërkesat e nevojshme për të prodhuar një dizajn të nivelit të lartë për mjedisin cloud. Përmes praktikës praktike, ju do të konfiguroni dhe vendosni infrastrukturën e aplikimit, si dhe do të mësoni se si të konfiguroni një server të ekzekutimit para-boot (PXE), një server të përditësimit dhe një bazë të përditësimit të softuerit. Do të mësoni se si të konfiguroni një katalog të shërbimit dhe ta publikoni këtë katalog në portalin e vetë-shërbimit. Ju do të mbuloni atë që kërkohet për të vendosur dhe konfiguruar System Center 2012 - Mbrojtësi i të Dhënave Personale (DPM) dhe Orchestrator në një re.

Objektivat

 • Plani për një re hibride
 • Konfiguro dhe vendos një re private me Sistemin Qendror 2012 R2 Virtual Machine
 • Zgjero dhe ruaj infrastrukturën cloud
 • Konfiguro shpërndarjen e aplikacionit për një re
 • Krijo blloqet private të ndërtimit të reve
 • Vendosni dhe hidhni retë private
 • Monitoroni infrastrukturën cloud
 • Zgjero dhe rregullo monitorimin e infrastrukturës së re
 • Zbatimi i menaxhimit të shërbimit për cloud
 • Konfiguro disponueshmërinë e lartë, rikuperimin e fatkeqësive dhe mbrojtjen për një re
 • Automatizo dhe standardizo cloudin
 • Konfiguro një re shumë qiramarrësish

Audienca e synuar

 • Administratorët e rrjetit të cilët do të jenë përgjegjës për projektimin, instalimin dhe konfigurimin e një infrastrukture cloud
 • Administratorët e qendrës së të dhënave, të cilët do të jenë përgjegjës për projektimin, instalimin dhe konfigurimin e një infrastrukture të Microsoft Cloud private

Course Outline Duration: 5 Days

1. Planifikimi për Cloud

 • Modelet e reve
 • Vendosja e një reje private
 • Projektimi i një Infrastrukture Private të Cloud
 • Komponentët Hyper-V të Windows Server 2012 R2
 • Qendra e Sistemit 2012 R2 Komponentet
 • Vendosja e Hyper-VClustering me Virtual Machine Manager (VMM)

2. Konfigurimi dhe Vendosja e Cloud Private me Qendrën e Sistemit të Microsoft-it 2012 R2 Virtual Machine Manager (VMM)

 • VMMArchitecture dhe Komponentet
 • Konfigurimi i rrjetit të avancuar në VMM
 • Instalimi dhe përmirësimi i VMM
 • Konfigurimi i VMM Security dhe roleve
 • Grupet pritëse

3. Zgjerimi dhe Ruajtja e Infrastrukturës së Rrjetit

 • PXE dhe Ruajtja e Serverit
 • Vendosja e Servera Bare-Metal Hyper-V Host
 • Konfigurimi i rolit të Update Server
 • Krijimi dhe përmirësimi i një baze të përditësimit

4. Konfigurimi i dorëzimit të aplikacioneve

 • Vendosja e Aplikimit Dinamik
 • Paketat e vendosjes në ueb
 • Virtualizimi i aplikacionit të serverit
 • Konfigurimi i komponentëve të aplikacioneve të serverit-V
 • Sekuencimi dhe vendosja e aplikacioneve virtuale

5. Krijimi i blloqeve të ndërtimeve cloud

 • Konfigurimi i Templates dhe Profiles
 • Konfigurimi i rrjeteve dhe faqeve
 • Konfigurimi i Fondacionit të Ofruesve të Shërbimeve
 • Konfigurimi i roleve të përdoruesve

6. Vendosja dhe Konfigurimi i Qasjes në një Cloud Private

 • Burimet Private të Cloud
 • Instalimi dhe konfigurimi i kontrolluesit të aplikacionit
 • Krijimi dhe menaxhimi i shablloneve të shërbimit

7. Monitorimi i një infrastrukture të re

 • Menaxheri i Operacioneve Arkitektura dhe Siguria
 • Konsideratat e Instalimit të Menaxhimit të Operacioneve
 • Konfigurimi i roleve dhe njoftimeve
 • Konfigurimi i paketave të menaxhimit
 • Konfigurimi i Integrimit me Qendrën e Sistemit 2012 R2

8. Zgjerimi dhe Përshtatja e Monitorimit të Infrastrukturës Private të Cloud

 • Konfigurimi i Këshilltarit të Qendrës së Sistemit
 • Konfigurimi i Portalit të SharePoint Server
 • Monitorimi i Templates
 • Monitorimi i Shpërndarjes së Aplikimit

9. Implementimi i Menaxhimit të Shërbimeve për Cloud

 • Arkitektura e Menaxhimit të Shërbimit
 • Përditësimi në Qendrën e Sistemit 2012 R2 Service Manager
 • Artikujt e punës të menaxherit të shërbimit
 • Konfigurimi i Mbështetësve të Menaxherit të Shërbimit
 • Konfigurimi i Njoftimeve të Menaxhmentit të Shërbimit

10. Konfigurimi i Disponueshmërisë së Lartë, Rimëkëmbja e Disastereve dhe Mbrojtja për një Cloud

 • Planifikimi për Hyper-V Recovery Manager
 • Planifikimi i vendosjes DPM
 • DPM Arkitektura dhe Komponentet
 • Përditësimi i DPM
 • Konfigurimi i DPM për një Cloud Private
 • Konfigurimi i mbrojtjes së aplikacioneve për një re
 • Rivendosja e aplikacioneve në një re

11. Automatizimi dhe standardizimi i një reje

 • Arkitektura orkestruese dhe komponentët
 • Vendosja dhe konfigurimi i komponentëve kryesorë
 • Menaxhimi i Runbooks
 • Konfigurimi i Paketave të Integrimit

12. Konfigurimi i një shërbimi të vetë-shërbimit dhe Cloud shumë-qiramarrës me paketën Windows Azure

 • Konfigurimi i paketës Windows Azure

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training in Gurgaon | M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud from our M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training. Our M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud.

Innovative technology solutions is well-equipped M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training Introduction

M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud. After visualizing the demand of M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud, Innovative Technology solutions started offering M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training in Gurgaon for individual and M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud, Corporate trainer for M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud , Bootcamp for M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training. Best M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training programme. Taking online or classroom M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud Certification training in India


✓ M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training in Gurgaon


✓ M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training from India


✓ M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud online training


✓ M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training


✓ M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud classroom training


✓ M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud certification

✓ M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud video tutorial


✓ M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training in India


✓ Enterprise training on M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud


✓ Use M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud efficiently


✓ M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud guide


✓ best M20247 XCHARX Configuring and Deploying a Private Cloud training institutes in delhi ncr