TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
Microsoft Konfigurimi dhe funksionimi i një re hibride me Microsoft Azure Stack (M20537)

** Riktheni kuponat tuaja të Microsoft (SATV) për Konfigurimin dhe funksionimin e një Cloud Hybrid me kursin dhe certifikatën e trajnimit të Microsoft Azure Stack **

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training

Ky kurs ju ofron me njohuritë e nevojshme për të vendosur dhe konfiguruar Microsoft Azure Stack. Ju do të diskutoni dallimet midis Microsoft Azure Stack, Microsoft Azure dhe Windows Azure Pack. Ju pastaj do të shqyrtojë Software Defined Networking dhe konfigurimin e ofruesve të burimeve brenda Microsoft Azure Stack, si dhe krijimin e praktikave më të mira për monitorimin dhe zgjidhjen e problemeve.

Objektivat

 • Përshkruani komponentët dhe arkitekturën e Microsoft Azure Stack
 • Vendoseni Microsoft Azure Stack
 • Kuptoni tiparet e Windows Server 2016 që përdoren në Microsoft Azure Stack
 • Kuptoni se si DevOps përdorni Microsoft Azure Stack
 • Ofro burime në Microsoft Azure Stack
 • Manage IaaS in Microsoft Azure Stack
 • Manage PaaS in Microsoft Azure Stack
 • Menaxhoni përditësimet në Microsoft Azure Stack
 • Kryeni monitorimin dhe zgjidhjen e problemeve në Microsoft Azure Stack
 • Kuptoni se si funksionon licensimi dhe faturimi në Microsoft Azure Stack

Audienca e synuar

Ky kurs është i dedikuar për administratorët e shërbimit, DevOps dhe arkitektët cloud të cilët janë të interesuar të përdorin Microsoft Azure Stack për të ofruar shërbime cloud përdoruesve të tyre të fundit ose klientëve nga brenda tyre Qendra e të dhënave.

Parakushte

Para se të ndjekin këtë kurs, studentët duhet të kenë:

 • Njohja e punës së Windows Server 2016
 • Njohja e punës së SQL Server 2014
 • Njohja e punës së Microsoft Azure

Course Outline Duration: 5 Days

Vështrim i Azure Stack

 • Çfarë është Azure Stack?
 • Krahasimi i Azure Stack me Microsoft Azure
 • Krahasimi i Azure Stack me Windows Azure Pack

Përbërësit themelorë të Microsoft Azure Stack

 • Windows Server 2016 dhe Qendra e Sistemit 2016
 • Identiteti dhe Autentifikimi

Vendosja e Microsoft Azure Stack

 • Arkitektura e Microsoft Azure Stack
 • Azure Stack Parakushtet
 • Instalimi i Azure Stack

Ofrimi i burimeve të Microsoft Azure Stack

 • Duke punuar me plane dhe oferta
 • Microsoft Azure Stack Marketplace
 • Mundësimi i Shumë-Tenancy në Stack Azure
 • Integrimi i Azure Stack me Windows Azure Pack

Microsoft Azure Stack dhe DevOps

 • Teknologjitë e përdorura në Microsoft Azure Stack për DevOps
 • Modelet e Menaxherit të Burimeve Azure
 • Ofruesit e Burimeve të Palëve të Treta

Infrastruktura si një Shërbim dhe Microsoft Azure Stack

 • Përmirësime të Software-it të Përcaktuar të Rrjetit me Microsoft Azure Stack dhe Windows Server 2016
 • Azure Stack Storage
 • Vegla Virtuale në Microsoft Azure Stack

Platforma si një Shërbim dhe Microsoft Azure Stack

 • Kuptimi i Platformës si Shërbim
 • SQL Server dhe MySQL Server Provider në Microsoft Azure Stack
 • Ofruesi i Burimeve të Shërbimit të Aplikacionit
 • Azure Key Vault
 • Funksionet Azure

Monitorimi në Microsoft Azure Stack

 • Njësia e Zëvendësueshme në Fushë
 • Monitorimi i Planeve të Kontrollit të Stack Azisë
 • Patching Infrastruktura e Stack Azure
 • Monitorimi i ngarkesave të punës së vizitorëve në Microsoft Azure Stack
 • Zgjidhja e problemeve Azure Stack
 • Mbrojtja e Stack Azure dhe Ngarkesat e Punës së Qiramarrësit

Licenca për Microsoft Azure Stack dhe qiramarrësit e faturimit

 • Si të licenconi dhe të paguani për Azure Stack
 • Azure Consistent Usage API
 • Shpenzimet e Biznesit dhe Modelet me Azure Stack

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training in Gurgaon | M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack from our M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training. Our M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack.

Innovative technology solutions is well-equipped M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training Introduction

M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack. After visualizing the demand of M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack, Innovative Technology solutions started offering M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training in Gurgaon for individual and M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack, Corporate trainer for M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack , Bootcamp for M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training. Best M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training programme. Taking online or classroom M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack Certification training in India


✓ M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training in Gurgaon


✓ M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training from India


✓ M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack online training


✓ M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training


✓ M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack classroom training


✓ M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack certification

✓ M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack video tutorial


✓ M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training in India


✓ Enterprise training on M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack


✓ Use M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack efficiently


✓ M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack guide


✓ best M20537 XCHARX Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack training institutes in delhi ncr