TipiTrajnimi në Klasë
kohëDitë 3
REGJISTRI
Menaxheri i Menaxhimit të Furnizuesit ITIL (SMP)

Trajnimi dhe Certifikimi i Trajnuesve të Menaxhimit të Furnizuesit ITIL (SMP)

Përshkrim

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

SMP - Kursi i Trajnimit të Manaxherit të Menaxhimit të Furnizuesit

Many IT providers now find themselves managing more suppliers’ employees than staff of their own. Indeed, it is argued with the increasing popularity of service integration approaches that the informatics professional of the future will need to have supplier management high on their skillset. This course is designed to understand the complex world of selecting, managing and integrating suppliers to provide better end to end information services.

Objectives of Supplier Management Practitioner Training

 • Kuptojnë shoferët në aktivitetin e prokurimit dhe rolin që luan prokurimi në menaxhimin e furnizuesit
 • Të inkurajojë organizatat që të "Mendojnë si Furnizues" për të zhvilluar marrëdhënie më të mira dhe për të përmirësuar konsistencën e rezultateve
 • Prezantoni konceptin e Menaxhimi i Marrëdhënieve me Furnizuesit dhe të eksplorojnë elementet kryesore të tij
 • Zhvillimi i metodave për përmirësimin e Menaxhimit të Furnizuesit
 • Kuptojnë konceptet dhe sfidat e paraqitura nga SIAM

Audienca e synuar

Kandidatët idealë janë udhëheqësi i ekipit / niveli i menaxhimit i cili zotëron ose menaxhon marrëdhëniet e furnizuesit qoftë në IT, biznes ose zonave të prokurimit.

Përshkrimi i kursit

Prokurimi si pjesë e një zinxhiri furnizues të integruar:

 • Të kuptohet roli që luan aktiviteti i prokurimit në menaxhimin e furnizuesit
 • Të shqyrtojë rreziqet kur zgjedh një furnizues
 • Të prezantojë matricat e Kraljic dhe përdorimin e tyre për të kategorizuar aktivitetin e zinxhirit të furnizimit
 • Hetoni politikat e prokurimit që rrjedhin nga matricat Kraljic
 • Prezantoni një pasqyrë të shkurtër të ciklit të procesit të prokurimit
 • Kuptoni se si punon prokurimi me menaxhimin e furnizuesit
 • Kuptoni "të drejtat e 6" të prokurimit
 • Prezantoni konceptin e shërbimit të furnizuesit

Menaxhimi i furnizuesit nga perspektiva e furnizuesit:

 • Hetoni se si fuqia do të ndikojë në dinamikën e furnitorit / klientit
 • Për të kuptuar karakteristikat e furnizuesit dhe blerësit / konsumatorët kërkojnë njëri-tjetrin
 • Hetoni shoferët e mundshëm për qëndrimet e furnizuesit duke shqyrtuar çmimet
 • Të shikoni mënyrat për të "kontrolluar shëndetin" marrëdhëniet tuaja të furnizuesit

Menaxhimi i Marrëdhënieve të Furnizuesit (SRM) si një disiplinë:

 • Për të përcaktuar menaxhimin e marrëdhënieve të furnizuesit (SRM)
 • Për të zbuluar përfitimet e SRM të mirë
 • Të prezantohet fazat kryesore në zbatimin dhe menaxhimin e SRM
 • Zbuloni se çfarë SRM të mirë duket si
 • Prezantoni metodat e KPI dhe metodat e ekuilibruar të monitorimit dhe menaxhimit të furnizuesve
 • Hetoni rëndësinë e takimeve të furnizuesve
 • Kuptoni se si t'i krahasoni furnizuesit

Zbatimi dhe përmirësimi i menaxhimit të furnizuesit:

 • Përcaktoni konceptin e zhvillimit të furnizuesit
 • Për të kuptuar arsyet për të zhvilluar furnizuesit
 • Të hetojë kategorizimin dhe përzgjedhjen e furnizuesve për zhvillim
 • Të prezantohen modele për përparimin dhe zhvillimin e marrëdhënieve
 • Të hetojë se si besimi dhe kultura ndikojnë në zhvillimin e furnizuesit

Integrimi dhe Menaxhimi i Shërbimit (SIAM):

 • Kuptoni elementet kyçe të SIAM

Trajnimi i ardhshëm

dhjetor 2018

15
Dhjetor 2018

Gurgaon,

B 100 A, qyteti i jugut 1, Pranë Kullotave Nënshkrimi,

Gurgaon,

Haryana

122001

Indi


+ Google Map

ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

Innovative Technology Solutions is conducting 2 days Training on ITIL Intermediate XCHARX Service Operations from 15th December 2018 to 16th December 2018.

Mësoni më tepër »

22
Dhjetor 2018

Gurgaon,

B 100 A, qyteti i jugut 1, Pranë Kullotave Nënshkrimi,

Gurgaon,

Haryana

122001

Indi


+ Google Map

ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

TRANSIKIMI I SHËRBIMIT TË NDËRMARRJES ITIL

Innovative Technology Solutions is conducting 2 days Training on ITIL Intermediate Service Transition from 22th December 2018 to 23th December 2018.

Mësoni më tepër »

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi na kontaktoni.

ITIL Supplier Management Practitioner Training in Gurgaon | ITIL Supplier Management Practitioner Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on ITIL Supplier Management Practitioner as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and ITIL Supplier Management Practitioner Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on ITIL Supplier Management Practitioner from our ITIL Supplier Management Practitioner Training. Our Trajnimi i trajnerit të trajnimit të trajnerit ITIL në Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on ITIL Supplier Management Practitioner.

Innovative technology solutions is well-equipped ITIL Supplier Management Practitioner Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known ITIL Supplier Management Practitioner Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. ITIL Supplier Management Practitioner labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on ITIL Supplier Management Practitioner Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best ITIL Supplier Management Practitioner Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

ITIL Supplier Management Practitioner Training Introduction

ITIL Supplier Management Practitioner is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using ITIL Supplier Management Practitioner services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on ITIL Supplier Management Practitioner. After visualizing the demand of ITIL Supplier Management Practitioner, Innovative Technology solutions started offering ITIL Supplier Management Practitioner training in Gurgaon for individual and ITIL Supplier Management Practitioner training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on ITIL Supplier Management Practitioner in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for ITIL Supplier Management Practitioner Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for ITIL Supplier Management Practitioner training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • ITIL Supplier Management Practitioner training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on ITIL Supplier Management Practitioner, Corporate trainer for ITIL Supplier Management Practitioner , Bootcamp for ITIL Supplier Management Practitioner training. Best ITIL Supplier Management Practitioner training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on ITIL Supplier Management Practitioner training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online ITIL Supplier Management Practitioner training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online ITIL Supplier Management Practitioner training programme. Taking online or classroom ITIL Supplier Management Practitioner training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for ITIL Supplier Management Practitioner Certification training in India


✓ ITIL Supplier Management Practitioner training in Gurgaon


✓ ITIL Supplier Management Practitioner training from India


✓ ITIL Supplier Management Practitioner online training


✓ ITIL Supplier Management Practitioner training


✓ ITIL Supplier Management Practitioner classroom training


✓ ITIL Supplier Management Practitioner certification

✓ ITIL Supplier Management Practitioner video tutorial


✓ ITIL Supplier Management Practitioner training in India


✓ Enterprise training on ITIL Supplier Management Practitioner


✓ Use ITIL Supplier Management Practitioner efficiently


✓ ITIL Supplier Management Practitioner guide


✓ best ITIL Supplier Management Practitioner training institutes in delhi ncr