TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
ITIL V3 OSA NDËRKOMBËTARE (MBËSHTETJA DHE ANALIZA OPERACIONALE)

ITIL v3 Trajnimi i kursit dhe certifikimit të OSA-s (përkrahje operative dhe analiza)

Përshkrim

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

ITIL v3 Përmbledhje e kursit të trajnimit OSA të ndërmjetëm

La ITIL® 2011 Kualifikimi i ndërmjetëm: Certifikata Operative e Mbështetjes dhe Analizës (OSA) është një kualifikim i lirë, por është gjithashtu pjesë e ITIL® Intermediate Rrjedha e aftësive dhe një nga modulet që çon në Certifikatën e ekspertëve ITIL® në Menaxhimin e Shërbimit të TI-së. Qëllimi i këtij moduli të trajnimit dhe certifikatës është të japë njohuri mbi praktikat e industrisë në menaxhimin e shërbimit siç është dokumentuar në botimet kryesore të ITIL® Service Life cycle ciklit të shërbimit. Certifikata ITIL® në Mbështetje dhe Analizë Operacionale ka për qëllim që të mundësojë mbajtësit e certifikatës të aplikojnë praktikat e OSA në zgjidhjen dhe mbështetjen e ciklit të jetës së Menaxhimit të Shërbimit.

Intended Audience for ITIL v3 OSA e ndërmjetme

The Operational Support and Analysis qualification would suit candidates in the following IT professions or areas:

 • Menaxheri i Kapaciteteve
 • Menaxher i Disponibilitetit
 • Ndrysho Menaxher
 • Administrator i Sigurisë
 • Aplikime Mbështetje
 • IT Menaxher Operacioneve
 • Kontrolli dhe operimi i rrjetit
 • Mbështetje Rrjeti
 • Menaxheri i Vazhdimësisë së Biznesit
 • Menaxher i Sigurimit
 • Menaxheri i Portofolit të Shërbimit
 • Menaxheri i Marrëdhënieve me Furnizuesit.
Parakushte
Kandidatët që dëshirojnë të trajnohen dhe të ekzaminohen për këtë kualifikim duhet të mbajnë tashmë Certifikatën e Fondacionit ITIL në Menaxhimin e Shërbimeve të IT, të cilat duhet të paraqiten si dëshmi dokumentare për të fituar pranimin
Kandidatët që posedojnë kualifikimet e mëposhtme të ITIL-it gjithashtu kanë të drejtë, dhe dëshmi të ngjashme do të kërkohet:
• Më herët ITIL (V2) Fondacioni plus Fondacioni Ura
• Certifikata e Ekspertëve të ITIL në Menaxhimin e Shërbimit të IT (arritur nëpërmjet Menaxherit të Shërbimit ose praktikuesve që lidhin rrugë).
Rekomandohet që kandidatët:
• Mund të tregojë njohuri për terminologjinë e TI dhe të kuptojë mbështetjen dhe analizën operacionale brenda kontekstit të mjedisit të tyre të biznesit
• Të kenë përvojë pune në një kapacitet të menaxhimit të shërbimit brenda një mjedisi të ofruesve të shërbimeve, me përgjegjësi për të paktën një nga disiplinat e menaxhimit në vijim:
• Procesi i menaxhimit të ngjarjeve
• Procesi i menaxhimit të incidentit
• Kërkoni procesin e përmbushjes
• Procesi i menaxhimit të problemeve
• Procesi i menaxhimit të qasjes
• Tavolina e sherbimit
• Menaxhimi teknik
• Menaxhimi i operacioneve të TI
• Menaxhimi i aplikacioneve
.
Para se të marrë pjesë në trajnimin për certifikim, rekomandohet fuqimisht që kandidatët të lexojnë botimet kryesore të ITIL Service ciklit të jetesës dhe, në veçanti, publikimin e Shërbimit të Shërbimit ITIL

Përshkrimi i kursit

 • Vlera për biznesin e aktiviteteve të OSA dhe si aktivitetet e OSA mbështesin ciklin e shërbimit
 • Optimizimi i performancës së Operimit të Shërbimit
 • Si proceset në OSA ndërveprojnë me proceset e tjera të ciklit të shërbimit të shërbimit
 • Si të përdoren dhe të maten proceset, aktivitetet dhe funksionet e OSA për të arritur përsosmërinë operacionale
 • Rëndësia e sigurisë së IT dhe kontributet e saj në OSA
 • Kuptimi i konsideratave të teknologjisë dhe zbatimit përreth OSA
 • Sfidat, faktorët kritikë të suksesit (CSFs) dhe rreziqet që lidhen me OSA
 • Theks i veçantë në proceset dhe rolet e përfshira në:
  • Menaxhimi i ngjarjeve, përcakton dukuritë e dukshme të rëndësisë për Menaxhimin e Infrastrukturës së IT ose dërgimin e një shërbimi IT
  • Menaxhimi i Incidentit, ka aftësinë për t'i kthyer shërbimet në operacionet normale sa më shpejt që të jetë e mundur dhe sipas niveleve të shërbimit të dakorduara
  • Kërkesa Përmbushja plotëson një kërkesë që siguron qasje të shpejtë dhe efektive në shërbimet standarde për të përmirësuar produktivitetin e biznesit ose cilësinë e shërbimeve dhe produkteve të biznesit
  • Menaxhimi i problemeve, parandalon ndodhjen e problemeve dhe incidenteve, eliminimin e incidenteve të përsëritura dhe minimizimin e ndikimit të incidenteve që nuk mund të parandalohet
  • Menaxhimi i aksesit, i jep përdoruesve të autorizuar të drejtën për të përdorur një shërbim gjatë
   duke parandaluar aksesin e përdoruesve të paautorizuar.
 • Operational activities of processes covered in other Lifecycle stages such as: Change Management, Service Asset and Configuration Management, Release and Deployment Management, Capacity Management, Availability Management, Knowledge Management, Financial Management for IT Services, IT Service Continuity Management.
 • Organizimi për Operacionin e Shërbimit i cili përshkruan rolet dhe funksionet që duhet të kryhen në kuadër të Operimit dhe Mbështetjes së Shërbimit si Desk Shërbimi, Menaxhimi Teknik, Menaxhimi i Operacioneve të TI dhe Menaxhimi i Aplikimit.
Modaliteti i DorëzimitvendKohëzgjatja e kursitregjistroj
Trajnimi në Klasë Gurgaon Ditë 2Regjistro tani

Trajnimi i ardhshëm

dhjetor 2018

15
Dhjetor 2018

Gurgaon,

B 100 A, qyteti i jugut 1, Pranë Kullotave Nënshkrimi,

Gurgaon,

Haryana

122001

Indi


+ Google Map

ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

Innovative Technology Solutions is conducting 2 days Training on ITIL Intermediate XCHARX Service Operations from 15th December 2018 to 16th December 2018.

Mësoni më tepër »

22
Dhjetor 2018

Gurgaon,

B 100 A, qyteti i jugut 1, Pranë Kullotave Nënshkrimi,

Gurgaon,

Haryana

122001

Indi


+ Google Map

ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

TRANSIKIMI I SHËRBIMIT TË NDËRMARRJES ITIL

Innovative Technology Solutions is conducting 2 days Training on ITIL Intermediate Service Transition from 22th December 2018 to 23th December 2018.

Mësoni më tepër »

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

 • Numri i pyetjeve: Pyetjet 8 për letër
 • Kohëzgjatje: Minuta 90 për të gjithë kandidatët në gjuhën e tyre përkatëse
 • Rezultati i kalimit: Markat 28 të kërkuara për të kaluar (nga 40 në dispozicion) - 70%
 • Formati i testimit: Zgjedhje e shumfishte

Për më shumë informacion lutemi të na kontaktoni.

ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training in Gurgaon | ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) from our ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training. Our ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis).

Innovative technology solutions is well-equipped ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training Introduction

ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis). After visualizing the demand of ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis), Innovative Technology solutions started offering ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training in Gurgaon for individual and ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis), Corporate trainer for ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) , Bootcamp for ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training. Best ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training programme. Taking online or classroom ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) Certification training in India


✓ ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training in Gurgaon


✓ ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training from India


✓ ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) online training


✓ ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training


✓ ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) classroom training


✓ ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) certification

✓ ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) video tutorial


✓ ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training in India


✓ Enterprise training on ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis)


✓ Use ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) efficiently


✓ ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) guide


✓ best ITIL Intermediate OSA (Operational Support and Analysis) training institutes in delhi ncr