TipiKursi online
REGJISTRI
Microsoft Advanced Technologies e SharePoint 2016 (M20339-2)

** Redeem Your Microsoft Vouchers(SATV) for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Course & Certification **

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

M20339-2 XCHARX Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training

Në këtë kurs do të mësoni si të planifikoni, konfiguroni dhe menaxhoni veçoritë e përparuara në SharePoint 2016, duke përfshirë implementimin e disponueshmërisë së lartë, shërimin e katastrofave, arkitekturën e aplikimit të shërbimeve, shërbimet e Microsoft Business Connectivity, produktivitetin dhe platformat dhe veçoritë e bashkëpunimit. Ju do të mësoni tiparet e reja hibride të SharePoint 2016 së bashku me zgjidhjet e inteligjencës së biznesit, menaxhimin e përmbajtjes së ndërmarrjeve, infrastrukturën e menaxhimit të përmbajtjes së uebit, zgjidhjet, aplikacionet si dhe si të zhvilloni dhe implementoni planin e qeverisjes dhe të kryeni një përmirësim ose migrim në SharePoint 2016.

Ky kurs përdor Microsoft SharePoint 2016 dhe përfshin materiale nga Produkti Zyrtar i Mësimit të Microsoft-it 20339-2: Teknologjitë e Avancuara të SharePoint 2016.

Objektivat

 • Karakteristika të reja dhe të përmirësuara të arkitekturës kryesore të SharePoint 2016
 • Karakteristikat hibride kryesore në SharePoint 2016
 • Plani dhe dizajnoni një mjedis SharePoint 2016 për disponueshmëri të lartë dhe rikuperim të fatkeqësive
 • Planifikoni dhe zbatoni shërbimet e lidhjes afariste dhe siguroni shërbimin e dyqanit
 • Konfiguro dhe menaxho shërbimet e produktivitetit për një shpërndarje të SharePoint 2016
 • Menaxho zgjidhjet në një shpërndarje SharePoint 2016
 • Planifikoni dhe konfiguroni veçoritë e llogaritjes sociale
 • Planifikoni dhe konfiguroni menaxhimin e përmbajtjes së uebit për një ambient që ballafaqohet me Internet
 • Plani dhe konfiguroni ndërmarrjen menaxhimit të përmbajtjes në një shpërndarje SharePoint 2016
 • Plani dhe konfiguroni zgjidhjet e inteligjencës së biznesit, menaxhimin e punës, produktivitetin dhe platformat dhe veçoritë e bashkëpunimit
 • Kryeni një përmirësim ose migrim në SharePoint 2016

Audienca e synuar

 • Ekspertë profesionistë të IT-ve të interesuar për të mësuar se si të instalojnë, konfigurojnë, vendosin dhe menaxhojnë instalimet e SharePoint 2016 ose në një qendër të të dhënave ose në re.
 • Përvoja më shumë se katër vjet me planifikimin dhe mirëmbajtjen e SharePoint dhe teknologjive të tjera bazë në të cilat varet SharePoint, përfshirë Windows Server 2012 R2 ose më vonë, Shërbimet e Internetit të Informacionit (IIS), Microsoft SQL Server 2014 ose më vonë, Active Directory Services (AD DS) dhe rrjetin e shërbimeve të infrastrukturës.

kusht paraprak

 • Përvojë minimale një vjeçare me vendosjen dhe administrimin e shumëfishtë të fermave SharePoint 2013 në një ndërmarrje të madhe dhe hartimin e kërkesave të biznesit për të dy planet teknike dhe logjike
 • Planning and Administering SharePoint 2016 (M20339-1) or have the equivalent knowledge and experience prior to taking this course
 • Njohja e dizenjimit të rrjetit, duke përfshirë sigurinë e rrjetit
 • Menaxhimi i softuerit në një server ndërmarrjeje 2012 R2 të Windows Server ose mjedis i Windows Server 2016
 • Vendosja dhe menaxhimi i aplikacioneve në mënyrë të natyrshme, praktikisht dhe në re
 • Administrimi IIS
 • Konfigurimi i AD DS për përdorim në autentifikim dhe autorizim, dhe si një dyqan përdorues
 • Menaxhimi i një aplikacioni nga distanca duke përdorur Windows PowerShell 2.0 ose më vonë
 • Menaxhimi i bazave të të dhënave dhe roleve të serverëve në SQL Server
 • Lidhja e aplikacioneve në SQL Server
 • Zbatimi i sigurisë së bazuar në pretendime

Course Outline Duration: 5 Days

1. Hyrje në SharePoint 2016

 • Komponentët kryesorë të arkitekturës 2016 të SharePoint
 • Karakteristika të reja, të vjetruara dhe të larguara në SharePoint 2016
 • SharePoint 2016 dhe edicionet e SharePoint Online

2. Skenarët Hybrid për SharePoint 2016

 • Eksploroni veçoritë hibride në SharePoint 2016
 • Përgatituni për një shpërndarje hibride SharePoint 2016

3. Hartimi i Strategjive të Menaxhimit të Vazhdimit të Biznesit

 • Dizajnimi i topologjive të bazës së të dhënave për rekuperimin e fatkeqësive të disponueshmërisë së lartë
 • Hartimi i një infrastrukture SharePoint për disponueshmëri të lartë
 • Plani për rimëkëmbjen e fatkeqësive

4. Planifikoni dhe Zbatoni Shërbimet e Lidhjeve të Biznesit (BCS) dhe Shërbimin e Shitoreve të Sigurta

 • Plani dhe konfiguro BCS
 • Konfiguro Shërbimin e Sigurt Shitore
 • Menaxho modelet BCS

5. Konfiguro shërbimet e produktivitetit për një shpërndarje SharePoint 2016

 • Kuptoni arkitekturën shtesë të SharePoint-it
 • Sigurimi dhe menaxhimi i aplikacioneve dhe katalogëve të aplikacioneve
 • Ofron shërbime të produktivitetit

6. Menaxho Zgjidhjet në Microsoft SharePoint 2016

 • Kuptoni arkitekturën e zgjidhjes së SharePoint 2016
 • Menaxho zgjidhjet me rërë

7. Duke lidhur njerezit

 • Shumë profile të përdoruesit
 • Aktivizo ndërveprimin shoqëror
 • Ndërtoni komunitetet

8. Plani dhe Konfiguro Menaxhimin e Përmbajtjes së Uebit

 • Plani dhe implementimi i një infrastrukture të menaxhimit të përmbajtjes së uebit
 • Konfiguro navigimin e menaxhuar dhe faqet e katalogut
 • Mbështetni gjuhët dhe lokalet e shumta
 • Aktivizo dizajnin dhe përshtatjen
 • Mbështet përdoruesit mobil

9. Planifikoni dhe konfiguroni Menaxhimin e Përmbajtjes së Ndërmarrjeve

 • Menaxhimi i përmbajtjes së ndërmarrjes së planit
 • Planifikoni dhe konfiguroni eDiscovery
 • Plani i menaxhimit të shënimeve

10. Plani dhe Konfiguro Zgjidhjet e Inteligjencës së Biznesit

 • Planifikoni arkitekturën BI
 • Planifikoni, shpërndani, menaxhoni shërbimet e BI
 • Plani dhe konfiguro mjetet e avancuara të analizës

11. Planifikoni dhe Konfiguro Produktivitetin dhe Bashkëpunimin

 • Planifikoni dhe konfiguroni veçoritë e bashkëpunimit
 • Plani dhe konfiguroni përbërësit

12. Përmirëso dhe migrohu te SharePoint 2016

 • Përgatituni për një përmirësim ose migrim
 • Plani dhe menaxhoni një përmirësim të grumbullimit të faqes

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training in Gurgaon | M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 from our M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training. Our M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016.

Innovative technology solutions is well-equipped M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Introduction

M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016. After visualizing the demand of M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016, Innovative Technology solutions started offering M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in Gurgaon for individual and M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016, Corporate trainer for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 , Bootcamp for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training. Best M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training programme. Taking online or classroom M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Certification training in India


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in Gurgaon


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training from India


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 online training


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 classroom training


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 certification

✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 video tutorial


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in India


✓ Enterprise training on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016


✓ Use M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 efficiently


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 guide


✓ best M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training institutes in delhi ncr