TipiTrajnimi në Klasë
kohëDitë 10
REGJISTRI
Microsoft SharePoint Server 2013

Kurs trajnimi dhe Certifikime të Microsoft SharePoint Server 2013

Përshkrim

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Kursi i Trajnimit të Microsoft SharePoint Server 2013

Kursi Microsoft SharePoint 2013 nga Zgjidhjet Teknologjike Inovative ju ofron njohuri në thellësi jo vetëm të koncepteve bazë por edhe zgjidhjeve të avancuara për këtë vendosje të serverit. Qëllimi i këtij kursi është të japë aftësi për konfigurimin dhe menaxhimin e SharePoint Server 2013 duke u njohur me konsideratat, udhëzimet dhe praktikat më të mira që duhet të ndiqen për të optimizuar performancën. Fushat e përparuara të përfshira në këtë program trajnimi përfshijnë shërbimin arkitekturën e aplikimit, disponueshmëria e lartë, informatika sociale, inteligjenca e biznesit, menaxhimi i përmbajtjes, rikuperimi i fatkeqësive etj.

Microsoft SharePoint Server 2013 Training Objectives

 • Instalimi dhe konfigurimi i SharePoint Server 2013
 • Projektimi i arkitekturave logjike, fizike dhe informative
 • Krijimi i aplikacioneve web, aplikacioneve të shërbimit dhe koleksioneve të siteve
 • Managing users, accessing privileges and permissions
 • Konfigurimi dhe menaxhimi i shërbimeve të lidhjeve afariste, Inteligjenca e biznesit, karakteristikat e informatikës sociale etj.
 • Optimizimi i përvojës së kërkimit për përdoruesit e ndërmarrjeve
 • Zhvillimi dhe zbatimi i një plani qeverisës
 • Kryerja e përmirësimeve ose migrimi në SharePoint 2013

Microsoft SharePoint Server 2013 Course Intended Audience

Ky trajnim SharePoint 2013 është projektuar për profesionistë me përvojë në IT të cilët dëshirojnë të fitojnë njohuri për përdorimin e SharePoint në qendër të të dhënave ose në cloud. Gjithashtu, BAAs ose Administratorët e Aplikimit të Biznesit që dëshirojnë të menaxhojnë projektet në SharePoint.

Microsoft SharePoint Server 2013 Certifications Prerequisites

Njohja bazë e Active Directory, Sharepoint 2010

Ngjarjet e ardhshme

Nuk ka ngjarje të ardhshme në këtë kohë.

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com dhe na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Pas përfundimit Microsoft SharePoint Server 2013 Training, Candidates need to take 70-331 Dhe 70-332 Provim për certifikimin e tij. Për më shumë informacion me mirësi na kontaktoni.

Microsoft SharePoint Server 2013 Training in Gurgaon | Microsoft SharePoint Server 2013 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Microsoft SharePoint Server 2013 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Microsoft SharePoint Server 2013 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Microsoft SharePoint Server 2013 from our Microsoft SharePoint Server 2013 Training. Our Microsoft SharePoint Server 2013 Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Microsoft SharePoint Server 2013.

Innovative technology solutions is well-equipped Microsoft SharePoint Server 2013 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Microsoft SharePoint Server 2013 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Microsoft SharePoint Server 2013 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Microsoft SharePoint Server 2013 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Microsoft SharePoint Server 2013 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Microsoft SharePoint Server 2013 Training Introduction

Microsoft SharePoint Server 2013 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Microsoft SharePoint Server 2013 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Microsoft SharePoint Server 2013. After visualizing the demand of Microsoft SharePoint Server 2013, Innovative Technology solutions started offering Microsoft SharePoint Server 2013 training in Gurgaon for individual and Microsoft SharePoint Server 2013 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Microsoft SharePoint Server 2013 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Microsoft SharePoint Server 2013 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Microsoft SharePoint Server 2013 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Microsoft SharePoint Server 2013 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Microsoft SharePoint Server 2013, Corporate trainer for Microsoft SharePoint Server 2013 , Bootcamp for Microsoft SharePoint Server 2013 training. Best Microsoft SharePoint Server 2013 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Microsoft SharePoint Server 2013 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Microsoft SharePoint Server 2013 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Microsoft SharePoint Server 2013 training programme. Taking online or classroom Microsoft SharePoint Server 2013 training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Microsoft SharePoint Server 2013 Certification training in India


✓ Microsoft SharePoint Server 2013 training in Gurgaon


✓ Microsoft SharePoint Server 2013 training from India


✓ Microsoft SharePoint Server 2013 online training


✓ Microsoft SharePoint Server 2013 training


✓ Microsoft SharePoint Server 2013 classroom training


✓ Microsoft SharePoint Server 2013 certification

✓ Microsoft SharePoint Server 2013 video tutorial


✓ Microsoft SharePoint Server 2013 training in India


✓ Enterprise training on Microsoft SharePoint Server 2013


✓ Use Microsoft SharePoint Server 2013 efficiently


✓ Microsoft SharePoint Server 2013 guide


✓ best Microsoft SharePoint Server 2013 training institutes in delhi ncr