TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
Kursi i trajnimit dhe Certifikimi i Qendrës JS

Kursi i trajnimit dhe Certifikimi i Qendrës JS

Përshkrim

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Përmbledhja e kursit të nyjeve JS

Node.js është një platformë anësore e serverit e mbështjellë rreth gjuhës JavaScript për ndërtimin e aplikacioneve të shkallëzuara, të ngjitura nga ngjarje. Kjo është konfuze edhe për programuesit me përvojë, për shkak të traditës JavaScript mjedisi ka qenë gjithmonë në anën e klientit - në shfletuesin e një përdoruesi ose në një aplikacion që po flet me një server. JavaScript nuk është marrë parasysh kur është fjala për serverin duke iu përgjigjur kërkesave të klientit, por kjo është pikërisht ajo që ofron Node.js.

Objektivat e trajnimit Node.JS

 • Shkruani aplikacionet e rreshtit të komandës në Node.js
 • Bisedoni me një API me Node.js
 • Organizoni kodin tuaj me module
 • Merreni me rrjedhat
 • Trajto gabimet

Audienca e synuar për kursin NodeJS

Përvoja me të paktën një gjuhë të orientuar nga objekti si Ruby, Python, PHP ose Java, ka pak përvojë me JavaScript, dhe krejtësisht e re në Node.js.

Parakushtet për Certifikimin Node JS

 • Aftësitë themelore JavaScript.
 • Sfondi i Zhvillimit në Web

Course Outline Duration: 3 Days

Kapitulli 1: Prezantimi i NodeJs

   • Rreth NodeJS
   • Punimi i NodeJS
   • Duke punuar me CLI dhe Node REPL
   • Node Menaxheri i Paketave: npm
   • Programi i parë Node.js
   • Hands-on Aktiviteti
   • Arkitektura e NodeJS
   • Kuptimi i lakut të ngjarjes dhe thirrjes së thirrjes
   • Detajet bazë të konfigurimit të aplikacionit të nyjes

Kapitulli 2: Modulet / Paketat

   • Bazat e moduleve
   • Hyrje në Node.js ndërtuar në module
   • Hyrje në NPM
   • Instalimi, përditësimi dhe heqja e moduleve
   • Hands-on Activity (instaloni, përditësoni dhe hiqni një modul)
   • Krijimi i moduleve me porosi
   • Hands-on Aktiviteti 2 (krijoni modul të riusabilitueshëm)
   • Kuptimi i npm cli
   • Botimi i moduleve në npm
   • Hands-on Aktiviteti 3 (botoni modulin në npm)
   • Kuptimi i stilit kodues të NPM-së
   • Zgjedhja e modulit të duhur NPM për projektin tuaj

Kapitulli 3: Ngjarje & Rrjedha

   • Leximi dhe shkrimi i mbulesave
   • Hands-on Activity (Lexo dhe shkruaj në një tampon)
   • Kuptimi i ngjarjeve dhe emituesi i ngjarjes
   • Kuptimi i transmetimeve të Node.js
   • Aktiviteti i aktivitetit 2 (Zbatimi i rrjedhave)
   • Moduli i sistemit të skedarit
   • Aktiviteti i duarve 3 (Kryerja e operacioneve të skedarëve)

Kapitulli 5: Komunikimi i rrjetit dhe teknologjia Web në NodeJS

   • Komunikimi i rrjetit në Node.js
   • Vendosja e serverit TCP / IP dhe klientit
   • Aktiviteti Hands-on (Zbatimi i komunikimit TCP / IP)
   • Komunikimi duke përdorur UDP
   • Vendosja e një serveri HTTP
   • Trajtimi i kërkesave dhe përgjigjja në HTTP
   • Aktiviteti i duarve 2 (Krijimi i serverit HTTP)

Kapitulli 4: Aplikacione Web duke përdorur ExpressJS dhe MongoDB

    • Hyrje në ExpressJS
    • Instalimi dhe konfigurimi i projektit ExpressJS
    • Hands-on Aktiviteti (i pari ExpressJS app)
    • Kurs
    • Hands-on Aktiviteti 2 (Zbatimi i kursit në ExpressJS)

   DITA 2

   • middleware
   • Aktiviteti Hands-on 3 (Zbatimi i moduleve middleware)
   • Çështjet e sigurisë
   • Komunikimi DB: MongoDB
   • Hands-on Aktiviteti 4 (Lidhja dhe pyetja për mongodb)
   • HTML templates: Jade / Handlebars
   • Aktiviteti në duart (Zbatimi i shablloneve Jade)
   • Autentifikimi i përdoruesit në ExpressJS
   • Sesione & Cookies
   • Aktiviteti i aktivitetit 6 (Sesionet e trajtimit)
   • Dyqane Sesioni
   • Hyrje në Browserify

Kapitulli 6: Komunikimi në kohë reale duke përdorur socket IO

   • Hyrje në bazat e uebit
   • Vendosja dhe konfigurimi i socket.io
   • Aktiviteti Hands-on (Vendosja e komunikimit të socket midis klientit dhe serverit)
   • Realtime komunikimit duke përdorur socket.io
   • Autentifikimi i përdoruesit duke përdorur socket.io
   • Aktiviteti Hands-on 2 (Autentifikimi i përdoruesit duke përdorur socket io)
   • Hyrje në autentifikimin me bazë token duke përdorur JWT

Kapitulli 7: Forks, Spawns dhe moduli i procesit

   • Të kuptuarit e proceseve në NodeJS
   • Krijimi i një Fork dhe një Spawn
   • Aktiviteti Hands-on (Fork dhe spawn një proces)
   • Komunikimi i procesit në Node.js
   • Aktiviteti Hands-on 2 (trajtimi i proceseve të shumta)

Kapitulli 8: Testimi në NodeJS

   • Parathënie për të pohuar në Node.js
   • Testimi duke përdorur Moka
   • Hands-on Activity (Testet e shkrimit duke përdorur mocha)
   • Hyrje në Jasmine
   • Hands-on Aktiviteti 2 (shkrimi i testeve duke përdorur jasemin)
   • Duke përdorur modulin e pohimit chai

Kapitulli 9: NodeJS në botën e teknologjisë

  • Moduli i Grupit
  • Aktiviteti Hands-on (implementimi i modulit të grupit)
  • Moduli i Shërbimeve
  • Hands-on Aktiviteti 2 (Implementimi i moduleve të shërbimeve)
  • zlib
  • Pasaportë
  • Hands-on Aktiviteti 3 (Zbatimi i vërtetimit të pasaportës)
  • Javascript isomorphic mbi NodeJS
  • Aplikacionet e Desktop në NodeJS

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com dhe na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

Node JS Training in Gurgaon | Node JS Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Node JS as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Node JS Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Node JS from our Node JS Training. Our Node JS Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Node JS.

Innovative technology solutions is well-equipped Node JS Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Node JS Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Node JS labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Node JS Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Node JS Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Node JS Training Introduction

Node JS is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Node JS services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Node JS. After visualizing the demand of Node JS, Innovative Technology solutions started offering Node JS training in Gurgaon for individual and Node JS training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Node JS in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Node JS Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Node JS training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Node JS training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Node JS, Corporate trainer for Node JS , Bootcamp for Node JS training. Best Node JS training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Node JS training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Node JS training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Node JS training programme. Taking online or classroom Node JS training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Node JS Certification training in India


✓ Node JS training in Gurgaon


✓ Node JS training from India


✓ Node JS online training


✓ Node JS training


✓ Node JS classroom training


✓ Node JS certification

✓ Node JS video tutorial


✓ Node JS training in India


✓ Enterprise training on Node JS


✓ Use Node JS efficiently


✓ Node JS guide


✓ best Node JS training institutes in delhi ncr