TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
Oqeani CPQ Rrypi i Verdhë i Verdhë Rel 2016 R1 Ed 1

Oracle CPQ Yellow Belt Rrypi Rel 2016 R1 Ed Kurs 1 Trajnimi & Certifikimi

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Oracle CPQ Rrypi i Verdhë i Verdhë Rel 2Kurs 016 R1 Ed 1 Trajnimi

La Oracle CPQ Cloud Yellow Belt kurs u siguron nxënësve aftësitë themelore dhe njohuritë e nevojshme për të administruar një Oracle CPQ Cloud site. Administratorët do të mësojnë se si ta konfigurojnë aplikacionin për të përmbushur rastet e përdorimit të thjeshtë, duke mbajtur në mend të dy përdoruesit e shitjeve dhe administratorët e ardhshëm. Ushtrimet dhe demot gjatë gjithë kursit u japin nxënësve përvojë praktike në krijimin e një Orakull CPQ Cloud site për një kompani shembull që kërkon përdorime të zakonshme të aplikacionit.

Kursi fillon me një panoramë të Aplikimi Oracle CPQ Cloud, procesin e tij, dhe tema të tjera të administratës së përgjithshme. Pas krijimit të një baze për administrimin e sistemit, kursi mbulon tri fusha kryesore të administrimit: Konfigurimi, Tregti dhe Dizajni i Dokumenteve. Praktikat më të mira dhe konsideratat e dizajnit ofrohen për secilën fushë të aplikimit. Në fund të kursit, studentët do të jenë në gjendje të ndërtojnë një Konfigurim bazë, të bëjnë ndryshime funksionale në procesin e Tregtisë dhe të ushqejnë të dhënat e transaksionit dinamik në një dalje të re të Prodhuesit të Dokumenteve.

Objectives of Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training

 • Ndërtimi i një Konfiguruesi bazë duke përdorur praktikat më të mira
 • Zbatimi i ndryshimeve funksionale në procesin standard të Tregtisë
 • Krijo një output themelor të dokumenteve që përdor të dhënat dinamike nga transaksionet
 • Lidhni një output të Prodhuesit të Dokumenteve në paraqitjen e Tregtisë, duke kompletuar procesin bazë Oracle CPQ Cloud
 • Krijo Layouts të konfigurimit celular dhe Tregtisë që janë optimizuar për një eksperiencë në tabletë
 • Përshkruani procesin Oracle CPQ Cloud pasi lidhet me të dy shitësit dhe administratorët

Intended Audience of Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Course

 • Administratori i sistemit
 • Menaxher i Projektit
 • Konsulenti Zbatimi
 • Konsulenti i Konfigurimit
 • Zbatues i Konfigurimit

Prerequisites for Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Certification

 • Microsoft Excel / OpenOffice Calc

Course Outline Duration: 4 Days

Hyrje e kursit

 • Vështrim mbi procesin e Oracle CPQ Cloud
 • Pamje e përgjithshme e përdoruesit

Administrim gjeneral

 • Pamje e përgjithshme e administratorit
 • Mjetet e Administrimit të Përdorura shpesh (File Manager, Mirëmbajtja e Përdoruesve dhe Shkarkimi i të Dhënave Bulk)
 • Pjesa / Item Master dhe Bulk Upload të të Dhënave
 • Tabelat e të Dhënave

Konfiguracion

 • Hyrje në Konfigurim
 • Hierarkia e Produktit
 • Atributet dhe formatet e konfigurueshme
 • Flukset e Konfigurimit dhe Editori i Layout
 • Rregullat e Konfigurimit
 • Part-Associacionet e Shoqatave
 • Cilësimet e Konfigurimit

Tregti

 • Hyrje në Tregti dhe Admin Navigation
 • Atributet e Tregtisë
 • Commerce Layout Editor
 • Veprimet e Tregtisë dhe Menaxhimi i Formula
 • Sekuencat e miratimit dhe modelet e postës elektronike
 • Rregullat e Tregtisë
 • Hapat, Profilet e Pjesëmarrësve dhe Rregullat e Tranzicionit

Projektuesi i Dokumentit

 • Hyrje në dokumentarin
 • Krijimi i një dizajni të dokumentit të ri dhe Parashikimi i Produktit
 • Redaktuesi i dokumentit
 • Layouts
 • Elementet
 • Kushtet dhe unazoret

i lëvizshëm

 • Hyrje në celular
 • Konfigurimi i celularit
 • Mobile Commerce

Mjediset dhe Migracioni

 • Zhvillimin, Testimin dhe Prodhimin e Mjedisit
 • Qendra e Migracionit

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training in Gurgaon | Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 from our Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training. Our Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1.

Innovative technology solutions is well-equipped Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training Introduction

Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1. After visualizing the demand of Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1, Innovative Technology solutions started offering Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training in Gurgaon for individual and Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1, Corporate trainer for Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 , Bootcamp for Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training. Best Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training programme. Taking online or classroom Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 Certification training in India


✓ Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training in Gurgaon


✓ Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training from India


✓ Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 online training


✓ Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training


✓ Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 classroom training


✓ Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 certification

✓ Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 video tutorial


✓ Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training in India


✓ Enterprise training on Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1


✓ Use Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 efficiently


✓ Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 guide


✓ best Oracle CPQ Cloud Yellow Belt Rel 2016 R1 Ed 1 training institutes in delhi ncr