TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
python3

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Python 3

Python është një gjuhë e përdorur gjerësisht, me qëllim të përgjithshëm, interpretim, dinamikë të programimit. Gjuha e shkruar është një nga gjuhët më të lehta për të mësuar dhe përdoret gjerësisht nga individë në organizata të mëdha si Google. Kursi fillon me sintaksën bazë të Python dhe vazhdon me programe të vogla GUI. Ju do të mësoni lloje të të dhënave Python si Tuples dhe Fjalorë, Looping, Funksionet dhe I / O trajtimi. Trajnimi Python gjithashtu do t'ju japë një pasqyrë të programimit të orientuar kah objekti dhe zhvillimit të aplikacioneve grafike. Ky kurs do të shpjegojë disa module themelore dhe përdorimin e tyre. Sintaksi i thjeshtë dhe i lehtë për të mësuar të nxënësve thekson lexueshmërinë dhe prandaj ul koston e mirëmbajtjes së programit. Python mbështet module dhe paketa, i cili inkurajon modularitetin e programit dhe ripërdorimin e kodit.

Objektivat

 • Ekzekutoni kodin Python në një mjedis të ndryshëm
 • Përdorni sintaksën e saktë Python në programet Python
 • Përdorni korrekte ndërtimin e rrjedhës së kontrollit Python
 • Shkruani programet Python duke përdorur lloje të ndryshme të të dhënave të grumbullimit
 • Shkruani funksionet Python në shtëpi
 • Përdorni shumë nga modulet standarde Python si os, sys, math dhe kohë
 • Trap gabime të ndryshme nëpërmjet modalit të Trajtimit të Përjashtimit Python
 • Përdorni modelin IO në Python për të lexuar dhe shkruar skedarë disk
 • Krijo klasa e tyre dhe përdor klasa ekzistuese Python
 • Kuptoni dhe përdorni paradigmin e Orientuar në Objekt në programet Python
 • Përdorni aftësitë e shprehjes së rregullt Python për verifikimin e të dhënave

Audienca e synuar

 • Kjo klasë është për studentët që dëshirojnë të marrin një pasqyrë teknike dhe paraqitje të shpejtë të Programimit Python.

Parakushte

 • Studentët duhet të kenë marrë kursin e Zhvillimit të Softuerit për Jo-Programues ose të kenë disa përvojë me të paktën një gjuhë programimi. Në mënyrë tipike, studentët në këtë kurs do të jenë tashmë të programuar në C, C ++, Java, Perl, Ruby, VB, apo ndonjë gjë ekuivalente me këto gjuhë.

Course Outline Duration: 2 Days

 1. Një Hyrje në Python
  • Prezantimi
  • Një histori e shkurtër e Python
  • Versione Python
  • Instalimi i Python
  • Variablat e mjedisit
  • Ekzekutimi i Python nga Linja e Komandës
  • IDLE
  • Editing Python Files
  • Dokumentacioni Python
  • Getting Ndihmë
  • Llojet Dinamike
  • Python Fjalë të Rezervuara
  • Konventat e emërtimit
 2. Sintaksa bazë Python
  • Sintaksa themelore
  • Comments
  • Vlerat String
  • Metoda String
  • Metoda e formatit
  • Operatorët String
  • Llojet numerike të të dhënave
  • Funksionet e konvertimit
  • Prodhimi i thjeshtë
  • Input i thjeshtë
  • Metoda%
  • Funksioni i printimit
 3. Komponentët e gjuhës
  • Kërkesat e hyrjes
  • Deklarata nëse
  • Operatorët Relacionale dhe Logjike
  • Operatorët Bit Wise
  • Ndërsa loop
  • pushoni dhe vazhdoni
  • Për Loop
 4. Koleksionet
  • Prezantimi
  • listat
  • tuples
  • sets
  • Fjalorë
  • Kategorizimi i Fjalorit
  • Koleksione Kopjimi
  • përmbledhje
 5. Funksione
  • Prezantimi
  • Përcaktimi i funksioneve tuaja personale
  • Parameters
  • Dokumentacioni i Funksionit
  • Fjalë kyçe dhe Parametrat Fakultativë
  • Kalimi i koleksioneve në një funksion
  • Numri i ndryshueshëm i argumenteve
  • Fusha
  • Funksione
  • Kalimi i funksioneve në një funksion
  • hartë
  • filter
  • Funksionet e hartës në një fjalor
  • lambda
  • Funksionet e brendshme
  • mbylljet
 6. Modulet
  • Modulet
  • Modulet Standard - sys
  • Modulet standarde - matematikë
  • Modulet standarde - koha
  • Funksioni dir
 7. Përjashtimet
  • gabimet
  • Gabimet Runtime
  • Modeli i Përjashtimit
  • Hierarkia e përjashtimit
  • Trajtimi i përjashtimeve të shumëfishta
  • ngre
  • mbroj
 8. Input dhe Output
  • Prezantimi
  • Rrjedhat e të dhënave
  • Krijimi i të dhënave personale të të dhënave
  • Mënyrat e qasjes
  • Shkrimi i të dhënave në një skedar
  • Leximi i të dhënave nga një skedar
  • Metodat shtesë të skedarit
  • Përdorimi i tubave si rryma e të dhënave
  • Trajtimi i përjashtimeve të IO
  • Duke punuar me Directories
  • Metadata
  • Moduli i turshisë
 9. Klasët në Python
  • Klasët në Python
  • Parimet e Orientimit të Objektit
  • Krijimi i Klasave
  • Metodat e Shkallës
  • Organizimi i dokumenteve
  • Metoda të veçanta
  • Variablat e Klases
  • Trashëgim
  • polymorphism
  • Identifikimi i llojit
  • Klasat e Përjashtimit të Klientit
 10. Shprehjet e rregullta
  • Prezantimi
  • Ndeshje e thjeshtë e karakterit
  • Karaktere të veçanta
  • Klasat e Karakterit
  • Quantifiers
  • Karakteri i Dot
  • Ndeshjet lakmitare
  • grupim
  • Përputhja në Fillim ose Fund
  • Objektet e Ndeshjes
  • Zëvendësuar
  • Ndarja e një String
  • Hartimi i shprehjeve të rregullta
  • Flamujt

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

Python 3 Training in Gurgaon | Python 3 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Python 3 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Python 3 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Python 3 from our Python 3 Training. Our Python 3 Trajnimi në Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Python 3.

Innovative technology solutions is well-equipped Python 3 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Python 3 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Python 3 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Python 3 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Python 3 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Python 3 Training Introduction

Python 3 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Python 3 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Python 3. After visualizing the demand of Python 3, Innovative Technology solutions started offering Python 3 training in Gurgaon for individual and Python 3 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Python 3 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Python 3 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Python 3 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Python 3 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Python 3, Corporate trainer for Python 3 , Bootcamp for Python 3 training. Best Python 3 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Python 3 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Python 3 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Python 3 training programme. Taking online or classroom Python 3 training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Python 3 Certification training in India


✓ Python 3 training in Gurgaon


✓ Python 3 training from India


✓ Python 3 online training


✓ Python 3 training


✓ Python 3 classroom training


✓ Python 3 certification

✓ Python 3 video tutorial


✓ Python 3 training in India


✓ Enterprise training on Python 3


✓ Use Python 3 efficiently


✓ Python 3 guide


✓ best Python 3 training institutes in delhi ncr