TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
seleniumi i avancuar

Selenium Advanced Training & Certification Course

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Selenium Advance

Ky kurs i nivelit të përparuar është projektuar për të sjellë profesionistët e testimit që përdorin Selenin në një nivel të ri aftësie me këtë mjet. Testuesit do të mësojnë se si të përdorin veçoritë e avancuara Selenium për të rritur suitë testuese të automatizuara Selenium duke përdorur Editorin IDE të Eclipse. Udhëzimi për përdorim është dhënë për ata që duan të eksplorojnë fuqinë e përdorimit të Selenium. WebDriver është krijuar për të ofruar një ndërfaqe të thjeshtë dhe të shkurtër të programimit, si dhe trajton një numër kufizimesh në Selenium-RC API. Ky trajnim është planifikuar në thelb për ata profesionistë që kanë njohuri të Java bazë dhe selen. Në ditët e sotme, Selenium WebDriver 2 është një mjet më i pranueshëm. Fokusi është në aplikimin praktik të Selenium për të zgjidhur sfidat e testimit të automatizuar të internetit me sofistikim.

Objektivat

 • Përdorni teknika të avancuara të programimit për të përzënë Seleniumin
 • Puna me shprehje të rregullta dhe verifikim të bazuar në modele
 • Trajtoni përjashtime që ndalojnë ekzekutimin e testeve
 • Kryeni thirrje SQL për të verifikuar të dhënat
 • Kërkimi programatik për objektet e internetit
 • Të dhënat dinamike të kapur nga kontrollet e uebit
 • Hartimi i një kuadri testimi të bazuar në të dhëna në Selen
 • Krijo testimin e përdoruesve të shpërndarë për të kryer teste me shumë përdorues (testet e rrjetit Selenium)

Audienca e synuar

Audienca e synuar është testues i softuerëve që kërkojnë të automatizojnë testimin e aplikacioneve të internetit duke përdorur Seleniumin në një nivel të lartë teknik. Ky kurs është i dizajnuar kryesisht për testimin e profesionistëve që përdorin Selenin. Publiku mund të përfshijë gjithashtu praktikuesit, menaxherët ose udhëheqësit e ekipit të sigurimit të cilësisë të cilët janë përgjegjës për bashkëveprimin me testuesit ose që duhet të sigurojnë që mjetet të zbatohen plotësisht dhe në mënyrë të përshtatshme.

Parakushte

  • Të paktën 3 muaj përvojë në zbatimin e testimit të automatizuar me selen (rekomandohet)

or

 • Kursi ITS: Hyrje në Selenium
 • Disa përvoja të zhvillimit të softuerit (rekomandohet)
 • Të kuptuarit e përgjithshëm të aplikacioneve të bazuara në ueb (dëshiruar)
 • Njohja e programimit Java nuk është një parakusht për këtë kurs, por një njohuri e tillë është e dobishme.

Course Outline Duration: 3 Days

Chapter 1: More advanced Features in Selenium

 • Injektimi JavaScript
 • Robot API për kontrollet e bazuara në dritare 20
 • Ushtroni 1.1 - Duke përdorur API Robot
 • Testimi i ngarkimeve dhe shkarkimeve të skedarëve
 • Ushtroni 1.2 - Testimi i dokumentit Ngarko dhe shkarko
 • Trajtimi i Data Time Picker duke përdorur Selenium
 • Ushtroni 1.3 - Testues Data Picker
 • Gabimi i Certifikatës së SSL në Selenium
 • Ushtrimi 1.4 - Trajtimi i gabimeve SSL
 • Ekzekuto kodin e bazuar në JavaScript duke përdorur Selenium Webdriver
 • Si të gjeni lidhjet e thyera duke përdorur Selenium Webdriver
 • Trajtimi i cookies në Selenium WebDriver
 • Drag and Drop në Webdriver

Chapter 2: AJAX, Listener & dynamic applications

 • Objektet dinamike - xpathet e ndryshueshme
 • Trajtimi dinamik i tabelave në internet
 • Ushtroni 2.1 - Puna me tabelën dinamike të uebit
 • Trajtimi i AJAX Drop-Downs
 • Mouse mbi menutë dhe korniza duke përdorur klasën e Veprimit.
 • Ushtroni 2.2 - Puna në Klasa Veprimi
 • Klikoni me të djathtën mbi një objekt

Chapter 3: Web Tables

 • Çfarë është tabela Web
 • Nxjerrja e të dhënave nga tabela web
 • Shembuj në tabela Web statike dhe dinamike
 • Krijimi i funksioneve të ripërdorshme për tabelat Web
 • Ushtroni 3.1 - Krijimi i funksioneve të ripërdorshme për tabelat Web

Chapter 4: Database testing using web driver

 • Instalimi i bazës së të dhënave MySQL
 • Përmbledhje mbi Ndërfaqen e Kyçjes, Interface Deklarata, Deklarata e Preapared dhe Resultset Interfaces.
 • Programi Shembull për Access Database.
 • Disa shembuj mbi SELECT, UPDTE dhe DELETE queies
 • Ushtroni 4.1 - Testimi i funksioneve të bazës së të dhënave
 • Disa shembuj Webdriver duke përdorur të dhënat e marra nga Baza e të Dhënave

Chapter 5 : DataDriven Framework using TestNG

 • Ndërtimi i Bazës së Bazës së Testimit duke përdorur Annotations testNG
 • Leximi XPATHS, Konfigurimi nga skedarët e pronave
 • Zbatimi i pritjes WebDriver nënkuptuar duke përdorur WebdriverWait
 • Ndërtimi i funksioneve të shërbimeve
 • Zbatimi i testeve, grumbullimi i tyre dhe parameterizimi duke përdorur skedarin xls
 • Ushtrimi .1 - Rasti i Përdorimit të Përdorimit me qasjen e të dhënave të shtyrë
 • Kontrolli i Rendit Ekzekutimi nga XLS Files

Chapter 6: Page Objects & Page Factory Framework using TestNG

 • Skenari i Rastit të Testimit duhet bërë duke përdorur Modelin e Fabrikës së Faqeve dhe TestNG

Chapter 7: Reporting

 • Instalimi i Extent Report Plugin në Eclipse
 • Metodat në raportin e zgjerimit
 • Ushtroni 6.1 - Zbatimi i Raportit Shtesë

Chapter 8: Maven Project Management Tool

 • Integrimi i selenit me mjetin e ndërtimit: Maven
 • Integrimi me Mekanizmin e Raportimit të Avancuar
 • Integrimi me log4j Raportimi i Bibliotekës
 • Zhvillimi i platformës së automatizimit: Desktop, RESTapi, Mobile
 • Krahasimi midis Ant dhe Maven
 • Instalimi i Maven
 • Kuptimi i Strukturës Maven
 • Krijimi i një projekti Maven në Eclipse
 • Maven Build Cycles
 • Shembull demo të ndërtojë sesionin e projektit Maven
 • Kuptimi i varësisë Maven
 • Kuptimi i Repositories Maven
 • Ushtroni 7.1 - Demonstrim i Integrimit të Maven Eclipse

Kapitulli 9: Testimi i integruar i vazhdueshëm duke përdorur Jenkins

 • Çfarë është Jenkins
 • Mjetet e Integrimit të Vazhdueshëm të Ndërtimit
 • Si ta instaloni Jenkins
 • Si të krijoni një punë të thjeshtë
 • Ushtroni 8.1 - Krijoni Punë në Jenkins
 • Integrimi i Jenkins në Projekt
 • Integrimi i Jenkins me Eclipse
 • Ushtroni 8.2 - Integrimi i Jenkins me Eclipse

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

Selenium Advance Training in Gurgaon | Selenium Advance Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Selenium Advance as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Selenium Advance Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Selenium Advance from our Selenium Advance Training. Our Selenium Advance Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Selenium Advance.

Innovative technology solutions is well-equipped Selenium Advance Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Selenium Advance Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Selenium Advance labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Selenium Advance Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Selenium Advance Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Selenium Advance Training Introduction

Selenium Advance is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Selenium Advance services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Selenium Advance. After visualizing the demand of Selenium Advance, Innovative Technology solutions started offering Selenium Advance training in Gurgaon for individual and Selenium Advance training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Selenium Advance in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Selenium Advance Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Selenium Advance training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Selenium Advance training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Selenium Advance, Corporate trainer for Selenium Advance , Bootcamp for Selenium Advance training. Best Selenium Advance training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Selenium Advance training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Selenium Advance training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Selenium Advance training programme. Taking online or classroom Selenium Advance training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Selenium Advance Certification training in India


✓ Selenium Advance training in Gurgaon


✓ Selenium Advance training from India


✓ Selenium Advance online training


✓ Selenium Advance training


✓ Selenium Advance classroom training


✓ Selenium Advance certification

✓ Selenium Advance video tutorial


✓ Selenium Advance training in India


✓ Enterprise training on Selenium Advance


✓ Use Selenium Advance efficiently


✓ Selenium Advance guide


✓ best Selenium Advance training institutes in delhi ncr