TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
TOGAF® 9.1 Foundation (Niveli 1)

Kurs trajnimi dhe Certifikimi i TOGAF 9.1 Foundation (Level 1)

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Përmbledhja e kursit të trajnimit të TOGAF 9.1 Foundation (Level 1)

TOGAF® Foundation, ose TOGAF® Pjesa 1, është certifikimi zyrtar i nivelit të hyrjes të ofruar nga The Grupi i Hapur. Ky kurs i TOGAF® (Part 1) u jep delegatëve një kuptim bazë të terminologjisë, strukturës dhe parimeve kyçe të Arkitekturës së Ndërmarrjeve të TOGAF®.

Ky kurs TOGAF® 2-ditore rrit njohuritë e një kandidati për kornizën më të mirë të praktikave të arkitekturës së ndërmarrjeve, me qëllim që të sigurojnë se janë të pajisura plotësisht për të kaluar provimin e Fondacionit TOGAF (Part 1). Kursi përfshin një kupon provimi, i cili u lejon delegatëve të marrin provimin kur të ndihen të përgatitur, përmes Grupit të Hapur.

TOGAF® Foundation është një certifikim i njohur globalisht, i cili tregon kuptueshmërinë e koncepteve kryesore prapa Enterprise Architecture dhe TOGAF®. Arritja e tij gjithashtu do t'ju lejojë të vazhdoni të merrni provimin e TOGAF® (Part 2), duke treguar njohuri më të përparuara të TOGAF®.

TOGAF ofron udhëzime hap pas hapi për zhvillimin dhe qeverisjen e sistemit të ndërmarrjeve. Shumëllojshmëria e kornizës mundëson aplikime të ndryshme për ndërmarrjet që variojnë në kompleksitetin, strukturën, madhësinë, operacionet, aplikacionet, të dhënat dhe teknologjinë. Prandaj, njohuria e TOGAF®, e fituar duke ndërmarrë këtë kurs të gjerë, tregon se një kandidat mund të kontribuojë në mënyrë efektive për të siguruar që objektivat e biznesit dhe IT-së të përafrohen.

Intended Audience of TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) course

 • Ky kurs është i rekomanduar për këdo që është i interesuar të mësojë më shumë për Arkitekturën e Ndërmarrjeve dhe TOGAF®.

Parakushtet për Certifikimin e TOGAF 9.1 Foundation (Level 1)

 • Çdokush mund të marrë pjesë në këtë kurs dhe nuk ka parakushte.

Course Outline Duration: 2 Days

 • Hyrje e TOGAF®
 • Përmbledhje e Menaxhimit
 • Komponentët e TOGAF® 9.1
 • Një Hyrje në Metodën e Zhvillimit të Arkitekturës
 • Vazhdimi i Ndërmarrjes
 • Departamenti i Arkitekturës
 • Qeverisja e Arkitekturës
 • Arkitekturë Vështrime dhe pikëpamje
 • Bllokon ndërtesën dhe ADM
 • Fazat e ADM
 • Udhëzimet dhe Teknikat e ADM
 • Key ADM Deliverables
 • TOGAF® Modele Referimi
 • Programi Certifikuar TOGAF®

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Ekzaminimi i Fondacionit TOGAF® 9.1 (Pjesa 1)

Provimi është:

 • Libri i mbyllur
 • 60 minuta
 • pyetjet 40
 • Shenja e kalimit është 55%

Në vijim është përfshirë me kursin tonë TOGAF® Foundation Level 1:

 • Kupon për ekzaminim
 • Provimi Pass Guarantee
 • The Knowledge Academy TOGAF® Foundation Level 1 Manual
 • Certifikatë
 • Experienced TOGAF® instructor
 • pije freskuese

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training in Gurgaon | TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) from our TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training. Our TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on TOGAF 9.1 Foundation (Level 1).

Innovative technology solutions is well-equipped TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training Introduction

TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on TOGAF 9.1 Foundation (Level 1). After visualizing the demand of TOGAF 9.1 Foundation (Level 1), Innovative Technology solutions started offering TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training in Gurgaon for individual and TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on TOGAF 9.1 Foundation (Level 1), Corporate trainer for TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) , Bootcamp for TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training. Best TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training programme. Taking online or classroom TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) Certification training in India


✓ TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training in Gurgaon


✓ TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training from India


✓ TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) online training


✓ TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training


✓ TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) classroom training


✓ TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) certification

✓ TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) video tutorial


✓ TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training in India


✓ Enterprise training on TOGAF 9.1 Foundation (Level 1)


✓ Use TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) efficiently


✓ TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) guide


✓ best TOGAF 9.1 Foundation (Level 1) training institutes in delhi ncr