AngularJS

Mësoj AngularJS with curated Learning Paths

AngularJS

AngularJS është një kornizë e aplikacioneve web të bazuara në burim të hapur me burim të hapur, të mbajtur kryesisht nga Google dhe nga një komunitet i individëve dhe korporatave për të adresuar shumë nga sfidat e hasura në zhvillimin e aplikacioneve me një faqe.

Objektivat

 • Kuptojnë dizajnimin e aplikacioneve me një faqe dhe se si AngularJS lehtëson zhvillimin e tyre
 • Të ndaheni siç duhet shtresat e modelit, pamjes dhe kontrolluesit të aplikacionit tuaj dhe t'i zbatoni ato duke përdorur AngularJS
 • Shprehjet Master AngularJS, filtra, dhe fushëveprimi
 • Ndërtoni forma këndore
 • Zbatoni në mënyrë elegante Ajax në aplikimet tuaja AngularJS
 • Shkruani direktivat AngularJS
 • Testimi i njësisë dhe zbatimi i aplikacioneve tuaja AngularJS në fund të fundit

Kurset AngularJS


AngularJS 1.5

AngularJS is a structural framework for dynamic web apps.It is a Javascript framework and can be added to an HTML pages with a script tag. It lets you use HTML as your template language and lets you extend HTML’s syntax to express your application’s components clearly & succinctly. Angular’s data binding eliminate much of the code you currently have to write.

Mësoni Më Tepër


Angular 2.0

Performance improved in Angular 2.0 as compared to Angular 1.x. Bootstrap is now platform specific in angular 2.0. So if application is bootstrap from browser it will call different bootstrap as compare to mobile app. So for browser bootstrap. There is no mobile support in Angular 1.x. AngularJS 2.0 is made keeping in mind mobile oriented architecture.There are libraries i.e. Native script which help mobile Angular 2 mobile development fast.

Mësoni Më Tepër


Angular 4.0

Build simple Product Catalog Application as Single Page Application using Angular.This hands-on training would reduce participants learning curve for Angular 4 skill enhancement. Participants would be able to work on Angular applications. They would be able to develop Single Page Applications using Angular. Participants would be able to program code using Typescript. Participants would be able to integrate Angular UI application in to Web application.

Mësoni Më Tepër


Angular 5.0

Angular is a new version of the AngularJS framework, developed by Google. It comes with a complete rewrite, and various improvements including optimized builds and faster compile times. In this Angular 5.0 tutorial, we are going to build a notes app from scratch. Angular 5.0 is a Type Script-based open-source front-end web application platform led by the Këndor Team at Google. Angular 5.0 documentation states, “Angular 5.0 is a platform that makes it easy to build applications with the web.

Mësoni Më Tepër

Pse ITS?

kohëMësoni çdo kohë

Përdorni faqen e internetit të ITS për të përfunduar kursin në çdo kohë që ju pëlqen

rritjePërparoni karrierën tuaj

Zhvilloni ekspertizën që punëdhënësit po kërkojnë. Qasja në kurset 1500 falas.

arsim

Trajnim me kualitet të lartë

Marrja e aftësive që ju kërkojnë për të kapur, përpunuar dhe analizuar të dhënat për botën e sotme të orientuar nga të dhënat.

Key Features

Menaxhoni rrezikun e biznesit për shërbimet tuaja
Minimizoni ndërprerjen e shërbimit
Merrni vlera për para nga ofruesi i shërbimit
Sigurohuni që klientët tuaj të mund të përdorin shërbimet kur dhe ku është e nevojshme
Përkrahni Marketingun dhe Konsumin e Shërbimeve tuaja

Locations


B-100A, Qyteti i Jugut-1,
Pranë Kulla e Nënshkrimit
Gurgaon-122001,
Haryana
Indi


Kati i Parë, H-159,
Blloku H, Sektori 63,
Noida - 201301,
Uttar Pradesh
Indi


207, Kati 2nd, Lok Qendra, Rruga Marol Maroshi, Andheri Lindja, Gamdevi Mumbai-400059, Maharashtra
Indi


DN-14, Kulla e Vishnu,
5th Floor, Sektori -V,
Qyteti i Solt-Lejkut
Kolkata - 700091
Indi

Angular JS Training in Gurgaon | Angular JS Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Angular JS as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Angular JS Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Angular JS from our Angular JS Training. Our Angular JS Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Angular JS.

Innovative technology solutions is well-equipped Angular JS Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Angular JS Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Angular JS labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Angular JS Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Angular JS Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Angular JS Training Introduction

Angular JS is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Angular JS services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Angular JS. After visualizing the demand of Angular JS, Innovative Technology solutions started offering Angular JS training in Gurgaon for individual and Angular JS training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Angular JS in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Angular JS Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Angular JS training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Angular JS training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Angular JS, Corporate trainer for Angular JS , Bootcamp for Angular JS training. Best Angular JS training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Angular JS training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Angular JS training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Angular JS training programme. Taking online or classroom Angular JS training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Angular JS Certification training in India


✓ Angular JS training in Gurgaon


✓ Angular JS training from India


✓ Angular JS online training


✓ Angular JS training


✓ Angular JS classroom training


✓ Angular JS certification

✓ Angular JS video tutorial


✓ Angular JS training in India


✓ Enterprise training on Angular JS


✓ Use Angular JS efficiently


✓ Angular JS guide


✓ best Angular JS training institutes in delhi ncr


GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!