AWS Qëllimi dhe Përfitimet

të lartë të paguar rritjesPërshpejtoni rritjen e karrierës dhe Merrni punë me pagesë të lartë.

qëllimJu do të merrni gjithnjë e më shumë mundësi karriere për të arritur qëllimin tuaj.

Karriera e-Kërkesa

Rritja më e lartë në karrierë me aftësi profesionale të avancuara të TI.

më të lartë të rritjes

Furnizoni kualifikimin tuaj me teknologjitë e virtualizimit për rritjen e kërkesës për karrierë.

i ndërmjetëm

Mëso AWS dhe Drejtoni të ardhmen.

duart-në

Përmirësimi i CV-së tuaj për ekspozim më të mirë, Aplikoni për intervista me punë të drejta dhe të larta.

Kurset e AWS


Arkitekturë në trajnimin e AWS

Arkitektura në AWS (Shërbimet e Amazon Amazon) Training course encompasses the technical concepts of building AWS infrastructure. The course aims to teach solution architects how they can optimally use AWS cloud by utilizing AWS services. Participants will also learn recommended design patterns & AWS cloud best practices for designing & optimizing IT(Innovative Technology) solutions.

 • Ndiqni praktikat më të mira të arkitekturës së AWS dhe parimet e rekomanduara për të marrë vendimet e infrastrukturës së TI.
 • Arkitekt është një zgjidhje e besueshme dhe e disponueshme për shërbimet e AWS.
 • Zbatimi i karakteristikave të elasticitetit dhe fleksibilitetit në infrastrukturën e IT duke përdorur shërbimet e menaxhuara nga AWS.
 • Minimizoni kostot dhe përmirësoni performancën duke bërë që infrastruktura e bazuar në AWS të jetë shumë efikase.
 • Përdorni kornizën e mirë të arkitektuar për të përmirësuar arkitekturën e IT me AWS

Aws Trajnimi thelbësor teknik

AWS (Amazon Web Services) Kursi teknik i Essentials në SAJ (Innovative Technology Solutions) ka për qëllim të njohë pjesëmarrësit me produktet, shërbimet dhe zgjidhjet e përbashkëta të Amazon Web Services. It provides you with fundamentals to become more proficient in identifying Amazon Web Services services so that you can make informed decisions about IT solutions based on your business requirements & get started working on AWS.

 • Mësoni rreth koncepteve themelore të dizajnit të qendrës së të dhënave.
 • Kuptojnë konceptet dhe terminologjinë e lidhur me platformën AWS
 • Mësoni të lundroni dhe përdorni AWS Management Console.
 • Identiteti dhe Menaxhimi i Qasjes (IAM) dhe Zbatimi i praktikave të sigurisë për AWS.
 • Përdorni shërbimet e infrastrukturës, duke përfshirë Amazon Elastic Compute Cloud (EC2), Blerja Elastike e Bllokut Amazon (EBS), Amazon VPC (Cloud Virtual Private), Shkallë Automatike, Balancimi i Ngarkesës Elastike (ELB) dhe Amazon S3 (Simple Storage Service).

Lista e kurseve të certifikimit të AWS

Mësoj Kurs AWS në Gurgaon. Regjistrohuni për Trajnimi i AWS në Gurgaon in kompani e trajnimit të lartë "Zgjidhjet teknologjike inovative" dhe merrni Certifikimit AWS. Merrni hollësi mbi tarifat e kursit, planprogramin, kohëzgjatjen, kohëzgjatjen e grumbullimit.

Sl. Jo.Emri i kursitRegjistro tani
1ARCHITECTING NË TRAJNIM AWSShiko me shume
2TRAJNIMET ESSENTIALE TEKNIKE AWS
Shiko me shume

Projektuar për Kërkesat më të Kërkuara

i sigurt

Aftësi gjithëpërfshirëse të sigurisë për të përmbushur kërkesat më të vështira të sigurisë së informacionit.

i urtë

Kontrollet e pasura, auditimet dhe akreditimet e gjera të sigurisë. pse u shërbejmë klientëve tanë më së miri?

hibrid

Ndërtoni arkitektura hibride IT që zgjerojnë infrastrukturën tuaj në lokal në Cloud.

AWS Training in Gurgaon | AWS Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on AWS as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and AWS Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on AWS from our AWS Training. Our AWS Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on AWS.

Innovative technology solutions is well-equipped AWS Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known AWS Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. AWS labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on AWS Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best AWS Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

AWS Training Introduction

AWS is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using AWS services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on AWS. After visualizing the demand of AWS, Innovative Technology solutions started offering Trajnimi i AWS në Gurgaon for individual and AWS training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on AWS in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for AWS Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for AWS training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • AWS training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on AWS, Corporate trainer for AWS , Bootcamp for AWS training. Best AWS training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on AWS training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online AWS training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online AWS training programme. Taking online or classroom AWS training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for AWS Certification training in India


✓ AWS training in Gurgaon


✓ AWS training from India


✓ AWS online training


✓ AWS training


✓ AWS classroom training


✓ AWS certification

✓ AWS video tutorial


✓ AWS training in India


✓ Enterprise training on AWS


✓ Use AWS efficiently


✓ AWS guide


✓ best AWS training institutes in delhi ncr


GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!