hr logo

Ji i Certifikuar Gjeneralistë të HR

Burime Njerzore drejtuesit

A Burime Njerzore is a single person or employee within your organization. Burimeve Njerëzore is also the organizational function that deals with the people and issues related to people such as compensation, hiring, performance management, and training.Burimet njerëzore recruitment specialists manage the employment and placement needs of the company. Burimet njerëzore professionals help organizations meet a multitude of Objektivat lidhur me punësimin, marrëdhëniet e punonjësve, trajnimin dhe strukturën organizative.

Qëllimet dhe objektivat:

 • Ndihmon organizatën që të arrijë qëllimet e saj.

 • Siguron shfrytëzim efektiv dhe zhvillim maksimal të burimeve njerëzore.

 • Identifikon dhe plotëson nevojat e individëve.

 • Arritja dhe mbajtja e moralit të lartë midis punonjësve.

 • Ofron organizatën me punonjës të trajnuar mirë dhe të motivuar mirë.

 • Përmirëson aftësitë e punonjësve për të kryer punën aktuale.

 • Thekson një ndjenjë të frymës së ekipit, punës ekipore dhe bashkëpunimit ndër-ekipor.

Metodat e të mësuarit


Dedikuar 1 në 1 Trajnim

Zgjidhjet teknologjike inovative 1 ON 1 Metodologjia e trajnimit lejon 100 customization e kurseve dhe planit për studentët individual.


Trajnimi në Klasë

Innovative Technology Solutions ofron trajnim në klasë për studentët nga e gjithë bota.


Trajnimi Onsite

ITS specializon në organizimin e trajnimeve në terren për t'ju lejuar të keni një mjedis të njohur me pajisje të njohura për të siguruar komoditet dhe rehati.


Instruktori Led Online

Trajnimi i Led Online i trajnuesit pohon të jetë mënyra më e përshtatshme për të mësuar nga komoditeti i shtëpisë, zyrës ose cilësdo mjedis të zgjedhur prej jush.

Human Resources Training in Gurgaon | Human Resources Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Human Resources as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Human Resources Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Human Resources from our Human Resources Training. Our Human Resources Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Human Resources.

Innovative technology solutions is well-equipped Human Resources Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Human Resources Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Human Resources labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Human Resources Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Human Resources Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Human Resources Training Introduction

Human Resources is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Human Resources services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Human Resources. After visualizing the demand of Human Resources, Innovative Technology solutions started offering Human Resources training in Gurgaon for individual and Human Resources training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Human Resources in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Human Resources Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Human Resources training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Human Resources training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Human Resources, Corporate trainer for Human Resources , Bootcamp for Human Resources training. Best Human Resources training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Human Resources training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Human Resources training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Human Resources training programme. Taking online or classroom Human Resources training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Human Resources Certification training in India


✓ Human Resources training in Gurgaon


✓ Human Resources training from India


✓ Human Resources online training


✓ Human Resources training


✓ Human Resources classroom training


✓ Human Resources certification

✓ Human Resources video tutorial


✓ Human Resources training in India


✓ Enterprise training on Human Resources


✓ Use Human Resources efficiently


✓ Human Resources guide


✓ best Human Resources training institutes in delhi ncr


Lista e të gjitha kurseve të Burimeve Njerëzore (HR)

SL.NO.Emri i kursitREGJISTROHENI TANI
1Master Trainer & Facilitator (MTF)Shiko me shume
2Certifikimi Analist i Rekrutimit (CRA)Shiko me shume
3Psychometric Test Certified Professional (CPTP)Shiko me shume
4Zhvilluesi i Certifikuar i Performancës dhe Kompetencës (CPCD)Shiko me shume
5Certified OD Intervention Professional (CODIP)Shiko me shume
6Analist i Zhvillimit Organizativ të Certifikuar (CODA)Shiko me shume
7Menaxher i Çertifikuar i Mësimit dhe Zhvillimit (CLDM)Shiko me shume
8Dizajner i Mësimit të Certifikuar (CID)Shiko me shume
9Partner i Certifikuar për Biznesin e Burimeve Njerëzore (CHRBP)Shiko me shume
10Profesionist i çertifikuar në Analizën e Burimeve Njerëzore (CHAMP)Shiko me shume
11Ekzekutiv i Certifikuar & Traineri i Jetës (CELC)Shiko me shume
12Profesioni i çertifikuar i bilancit të vlerës (CBSCP)Shiko me shume

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!