microsoft_learning_logo2

Microsoft Lync Server 2013
Certifikim

Microsoft Lync Server 2013

Lync Server 2013 dhe softueri i tij i klientit, si Lync 2013, u mundësojnë përdoruesve tuaj të lidhen në mënyra të reja dhe të qëndrojnë të lidhur, pavarësisht nga vendndodhja e tyre fizike. Lync dhe Lync Server sjellin së bashku mënyrat e ndryshme që njerëzit komunikojnë në një ndërfaqe të vetme të klientit, vendosen si një platformë e unifikuar dhe administrohen përmes një infrastrukture të vetme të menaxhimit.

Objektivat

 • Mjet më efektiv për të analizuar dhe troubleshoot një infrastrukturë 2013 të Lync Server në skenarë të ndryshëm mbështetës
 • Zgjidhja e problemeve të autentikimit të Lync, çështjet e vazhdueshme të bisedave, prezencës dhe adresave për përdoruesit e brendshëm
 • Zgjidhja e problemeve të federatës dhe lidhjes së largët që lidhen me konfigurimin e firewall, proxy kundërt dhe Edge Server
 • Troubleshoot web dhe A / V conferencing për të gjithë përdoruesit
 • Zgjidhja e problemeve të Enterprise Voice, duke përfshirë konfigurimin, konfigurimin e thirrjes dhe heqjen dorë, dhe lidhjen me sistemet e telefonisë së jashtme

Mësoj Microsoft Lync Server Course në Gurgaon. Regjistrohuni për Microsoft Lync Server training in Gurgaon in kompani e trajnimit të lartë "Zgjidhjet teknologjike inovative" dhe merrni Microsoft Lync Server vërtetim. Merrni hollësi mbi tarifat e kursit, planprogramin, kohëzgjatjen, kohëzgjatjen e grumbullimit.

Lista e Microsoft Lync Server Kurse Certifikimi

SL.NO.Emri i kursitREGJISTROHENI TANI
1Inxhinier i mbështetjes së thellësisë Microsoft Lync 2013 (M55070)Shiko me shume
2Zgjidhjet kryesore të Microsoft Lync Server 2013Shiko me shume
3Vendosja e ngarkesave të zërit për Skype for Business Online dhe Server 2015 (M40409)Shiko me shume
4Skype për BiznesShiko me shume

Lync Server Training in Gurgaon | Lync Server Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Lync Server as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Lync Server Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Lync Server from our Lync Server Training. Our Lync Server Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Lync Server.

Innovative technology solutions is well-equipped Lync Server Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Lync Server Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Lync Server labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Lync Server Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Lync Server Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Lync Server Training Introduction

Lync Server is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Lync Server services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Lync Server. After visualizing the demand of Lync Server, Innovative Technology solutions started offering Lync Server training in Gurgaon for individual and Lync Server training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Lync Server in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Lync Server Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Lync Server training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Lync Server training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Lync Server, Corporate trainer for Lync Server , Bootcamp for Lync Server training. Best Lync Server training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Lync Server training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Lync Server training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Lync Server training programme. Taking online or classroom Lync Server training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Lync Server Certification training in India


✓ Lync Server training in Gurgaon


✓ Lync Server training from India


✓ Lync Server online training


✓ Lync Server training


✓ Lync Server classroom training


✓ Lync Server certification

✓ Lync Server video tutorial


✓ Lync Server training in India


✓ Enterprise training on Lync Server


✓ Use Lync Server efficiently


✓ Lync Server guide


✓ best Lync Server training institutes in delhi ncr


GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!