microsoft_learning_logo2

Trajnimi i Microsoft
& Certification

Përshkrimi i Microsoft

Innovative Technology Solutions is an eminent Silver Learning Partner of Microsoft and offers all major Microsoft certification courses. Microsoft is a pioneer in IT technology and provides a wide range of specializations including Microsoft Office Applications, business intelligence, virtualization, enterprise application management, database management, and many more.

Getting a Microsoft certification proves you have expertize in a specific Microsoft technology, Innovative Technology Solutions Provide Microsoft Certification Courses in Gurgaon India, Our Çertifikatat e trajnimit të Microsoft enable your organizations to provide optimum use of Microsoft technologies to maximize the productivity, Good Studies show that IT certifications increase your chance to get a good job, 89% of hiring managers say IT certs are a high priority. Our Microsoft Training offers certifications on server, desktop, application, database and developer platforms. Innovative Technology Solutions is the No. 1 institute of Microsoft Certification in Gurgaon, Delhi NCR, India as well as in USA, UK and Australia

Çfarë do të mësoni?

 • IT aspirantët nga e gjithë bota mund të regjistrohen me ITS për çertifikatat e ndryshme të MS dhe për të marrë potencialin e tyre të vlerësuar duke arritur çertifikatat e Microsoft
 • Zbatoni në vend eDiscovery
 • Krahaso politikat e mesazheve dhe opsionet e pajtueshmërisë
 • Hartimi dhe Zbatimi i Lëvizjeve të Kutisë Postare të Pyllit
 • Përcaktoni implikimet e importimit të një baze të dhënash të pavarur SQL.
 • Organizoni përdoruesit, grupet dhe abonimet në një instancë Azure Active Directory.

Pse ITS?

kohëMësoni çdo kohë

Përdorni faqen e internetit të ITS për të përfunduar kursin në çdo kohë që ju pëlqen

rritjePërparoni karrierën tuaj

Zhvilloni ekspertizën që punëdhënësit po kërkojnë. Qasja në kurset 1500 falas.

arsim

Trajnim me kualitet të lartë

Marrja e aftësive që ju kërkojnë për të kapur, përpunuar dhe analizuar të dhënat për botën e sotme të orientuar nga të dhënat.

Merrni karrierën tuaj në nivelin e ardhshëm

Për Query Klikoni Këtu

Shërbime me vlerë të shtuar nga Partnerët

Karriera e-llambë

KARRIERA INSPIRED

ekspert-instruktor

INSTRUKTORI I EKSPERT

duart-në

HANDS-ON SHKATHTËSIT

Mësoj Microsoft Course në Gurgaon. Regjistrohuni për Trajnimi i Microsoft në Gurgaon in kompani e trajnimit të lartë "Zgjidhjet teknologjike inovative" dhe merrni Certifikimi i Microsoft. Merrni hollësi mbi tarifat e kursit, planprogramin, kohëzgjatjen, kohëzgjatjen e grumbullimit.

Getting a Microsoft certification proves you have expertize in a specific Microsoft technology, Innovative Technology Solutions Provide Microsoft Certification Courses in Gurgaon India, Our Çertifikatat e trajnimit të Microsoft enable your organizations to provide optimum use of Microsoft technologies to maximize the productivity, Good Studies show that IT certifications increase your chance to get a good job, 89% of hiring managers say IT certs are a high priority. Our Microsoft Training offers certifications on server, desktop, application, database and developer platforms. Innovative Technology Solutions is the No. 1 institute of Microsoft Certification in Gurgaon, Delhi NCR, India as well as in USA, UK and Australia

List of Microsoft Training Courses & Certifications:

SL. NO.Emri i kursitREGJISTROHENI TANI
110962 ADVANCED ADMINISTRATION AUTOMATED WINDOWS POWERSHELLShiko me shume
210986B MICROSOFT SQL SERVER 2016Shiko me shume
320347A MIRATON DHE MENAXHON ZYRA 365Shiko me shume
420487B ZHVILLONI WINDOWS AZUREShiko me shume
520489 SHAREPOINT SERVER 2013 ZGJIDHJE TË AVANCUARAShiko me shume
620532 B ZHVILLON ZGJIDHJET MICROSOFT AZUREShiko me shume
720740 RUAJTJA E INSTALIMIT KOMPJUTERI I SHKRIMIT TË SHKRIMIT 2016Shiko me shume
820741 NETWORKING WINDOW SERVER 2016Shiko me shume
9SHËRBIMET AKTIVALE TË DREJTORISË WINDOWS SERVER M10969Shiko me shume
10ADMINISTERING MAINTAINING WINDOWS 7Shiko me shume
11ADMINISTERING MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016Shiko me shume
12ADMINISTERING SERVER MICROSOFT EXCHANGE 2016 M20345 1Shiko me shume
13ADMINISTERIZIMI I MIKROSOFT SQL SERVER 2014 DATABASES M20462Shiko me shume
14ADMINISTERING DATABASE SQLShiko me shume
15ADMINISTRIMI I INFRASTRUKTURËS SË DATABASE SQL SQL M20764Shiko me shume
16ADMINISTERING MANAGER PËR KONFIGURIM QENDRA E SISTEMIT INTUNE M20696Shiko me shume
17ADMINISTERING MANAGER PËR KONFIGURIM QENDRA E SISTEMIT M20703 1Shiko me shume
18ADMINISTERING CENTER CONFIGURATION MANAGERSCCMShiko me shume
19ADMINISTERING SERVER WEB SERVER IIS ROLE WINDOWS M10972Shiko me shume
20ADMINISTERING WINDOWS SERVER 2012 M20411Shiko me shume
21ZGJIDHJE TË ADVANUARA SHËRBIMI MICROSOFT EXCHANGE 2013Shiko me shume
22ZGJIDHJE TË ADVANCUAR SHËRBIMI I SHËRBIMEVE MICROSOFT 2013Shiko me shume
23ANALIZIMI I TË DHËNAVE POWERBI M20778Shiko me shume
24DATA ANALIZUESE SHËRBIMET E RAPORTIMIT TË SHËRBIMIT TË SHËRBIMIT M10990Shiko me shume
25AUTOMATIZIMI I ADMINISTRATËS WINDOWS POWERSHELLShiko me shume
26SKYPE PËR TRAJNIMIN E BIZNESITShiko me shume
27M20339 2 TECHNOLOGIES AVANCUAR SHAREPOINT 2016Shiko me shume
28MCSE MESSAGING ME OFFICE 365 CERTIFIKIMI I TRAJNIMITShiko me shume
29MDSM ME VSXShiko me shume
30ZGJIDHJE INFRASTRUKTURES MICROSOFT AZUREShiko me shume
31MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013Shiko me shume
32MICROSOFT OFFICE 365 TRAININGShiko me shume
33MICROSOFT SHAREPOINT SERVER 2013Shiko me shume
34CERTIFIKIMI I TRAJNIMIT TË MONGO DBShiko me shume
35MS EXCEL TRAININGShiko me shume
36CERTIFIKIMI I TRAJNIMIT TË MYSQLShiko me shume
37KONFIGURIMI I OPERATIVE HYBRID CLOUD MICROSOFT AZURE STACK M20537Shiko me shume
38DEPOZIMI I SHËRBIMEVE MICROSOFT EXCHANGE 2016Shiko me shume
39PËRCAKTIMI I TRAJNIMIT TË DATABASTEVE SQLShiko me shume
40TË DHËNAT MBI TË DHËNAT ME TRANSAKT SQLShiko me shume
41CORE SOLUTIONS SERVICE MICROSOFT EXCHANGE
42ZGJIDHJET KRYESORE TË SHËRBIMIT SHAREPOINT MICROSOFT 2013Shiko me shume
43KURSI 20742 IDENTITETI I SHKRIMIT QENDROR 2016Shiko me shume
44ZHVILLIMI I SHËRBIMEVE MICROSOFT SHAREPOINT 2013Shiko me shume
45KONFIGURIMI I SHËRBIMEVE TË ADNANCUAR TË WINDOWS SERVER 2012 M20412Shiko me shume
46SISTEMI I SISTEMIT TË SISTEMIT TË MONITORIMIT TË ZGJEDHËS SË SISTEMIT TË ZGJEDHJEVEShiko me shume
47CORE DDI CONFIGURATION BASIC 7 TRAJNIMI 3Shiko me shume
48CERTIFIKIMI I BIG DATA HADOOPShiko me shume
49Shkrimi i pyetjeve duke përdorur Microsoft SQL Server 2008 Transact-SQLShiko me shume
50Përshtatja në Microsoft Dynamics 365 për Sales & Customer Service (CRM)Shiko me shume
51Konfigurimi në Microsoft Dynamics 365 për Shitjen dhe Shërbimin e KlientitShiko me shume
52Microsoft Dynamics 365 për talentetShiko me shume
53
Menaxhimi i Projektit Kontabiliteti i Microsoft Dynamics 365 OperacioneveShiko me shume
54Raportimi Financiar në Operacionet e Microsoft Dynamics 365Shiko me shume
55Vetë Raportimi i Shërbimit në Operacionet e Microsoft Dynamics 365Shiko me shume
56Aplikim me pakicë Microsoft Dynamics 365Shiko me shume
57Operacionet e Microsoft Dynamics 365 Tregtisë dhe LogjistikësShiko me shume
58Microsoft Dynamics 365 Financimet e OperacioneveShiko me shume
59Raportimi Operacional në Operacionet e Microsoft Dynamics 365Shiko me shume
60Bazat e Zhvillimit në Operacionet e Microsoft Dynamics 365Shiko me shume
61Programimi me C # duke përdorur Microsoft Visual Studio 2010 (M10266)Shiko me shume
62Programimi në Visual Basic me Microsoft Visual Studio 2010 (M10550)Shiko me shume
63Microsoft SharePoint 2010, Zhvillimi i AplikacioneveShiko me shume
64Inxhinier i mbështetjes së thellësisë Microsoft Lync 2013 (M55070)Shiko me shume
65Bazat e Microsoft Azure (M10979)Shiko me shume
66Microsoft Azure për Ekspertët e AWS (M40390)Shiko me shume
67Ruajtja, Zgjidhja e Rreziqeve dhe Zhvillimi i Zgjidhjeve me Shërbimet Raportuese 2008 të Microsoft SQL ServerShiko me shume
68Hyrje në zhvillimin e uebit me Microsoft Visual Studio 2010 (M10267)Shiko me shume
69Integrimi i Infrastrukturës së Identitetit në Lokale me Microsoft Azure (M10993)Shiko me shume
70Integrimi i Infrastrukturës Bazë në Lokale me Microsoft Azure (M10992)Shiko me shume
71Implementimi i modeleve të të dhënave dhe raporteve me Microsoft SQL Server 2014 (M20466)Shiko me shume
72Implementimi i një depoje të të dhënave me Microsoft SQL Server 2014 (20463)Shiko me shume
73Zhvillimi i Aplikacioneve Web me Microsoft Visual Studio 2010 (M10264)Shiko me shume
74Zhvillimi i bazave të të dhënave të Microsoft SQL Server 2014 (M20464)Shiko me shume
75Zhvillimi i zgjidhjeve të qasjes së të dhënave me Microsoft Visual Studio 2010 (M10265)Shiko me shume
76Hartimi i një zgjidhjeje të të dhënave me Microsoft SQL Server 2014 (M20465)Shiko me shume
77Projektimi i zgjidhjeve të biznesit të zbulimit me Microsoft SQL Server 2014 (M20467)Shiko me shume
78Projektimi dhe vendosja e Microsoft Exchange Server 2016 (M20345-2)Shiko me shume
79Zgjidhjet kryesore të Microsoft Lync Server 2013Shiko me shume
80Zhvillimi i Microsoft Azure Solutions Master ClassShiko me shume
81Konfigurimi, menaxhimi dhe zgjidhja e problemeve të shërbimit 2010 të shërbimit Microsoft Exchange Server 2
Shiko me shume
82Konfigurimi dhe funksionimi i një re hibride me Microsoft Azure Stack (M20537)Shiko me shume

Microsoft Training in Gurgaon | Microsoft Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Microsoft as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Microsoft Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Microsoft from our Microsoft Training. Our Microsoft Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Microsoft.

Innovative technology solutions is well-equipped Microsoft Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Microsoft Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Microsoft labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Microsoft Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Microsoft Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Microsoft Training Introduction

Microsoft is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Microsoft services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Microsoft. After visualizing the demand of Microsoft, Innovative Technology solutions started offering Trajnimi i Microsoft në Gurgaon for individual and Microsoft training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Microsoft in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Microsoft Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Microsoft training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Microsoft training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Microsoft, Corporate trainer for Microsoft , Bootcamp for Microsoft training. Best Microsoft training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Microsoft training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Microsoft training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Microsoft training programme. Taking online or classroom Microsoft training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Microsoft Certification training in India


✓ Microsoft training in Gurgaon


✓ Microsoft training from India


✓ Microsoft online training


✓ Microsoft training


✓ Microsoft classroom training


✓ Microsoft certification

✓ Microsoft video tutorial


✓ Microsoft training in India


✓ Enterprise training on Microsoft


✓ Use Microsoft efficiently


✓ Microsoft guide


✓ best Microsoft training institutes in delhi ncr


GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!