microsoft_learning_logo2

Zyra 365
Certifikim

Zyra 365 Përshkrimi

Office 365 përfshin paketën e aplikacioneve desktop të Microsoft Office dhe versionet e pritura të produkteve të Microsoft Server (duke përfshirë Exchange Server, SharePoint Server dhe Lync Server), të dorëzuara dhe të qasshme në internet, në fakt, versioni i ardhshëm i Shërbimeve të Prodhimit të Biznesit Online (BPOS ). Zyra 365 është projektuar për të përmbushur nevojat e organizatave të të gjitha madhësive me plane për të gjithë nga profesionistë të pavarur në bizneset e vogla, të mesme dhe të mëdha dhe nga agjencitë qeveritare tek institucionet arsimore.

Objektivat

 • Comprehend Cloud Computing me Windows Azure
 • Përdorni funksionet bazë të secilit produkt
 • Shpjegoni qasjet e përbashkëta që përdoren për një mjedis Hybrid të Office 365
 • Përshkruani bazat e lëvizjes së aplikacioneve në Windows Azure

Lista e kurseve të certifikimit të zyrës 365

Mësoj Zyra 365 Kursi në Gurgaon. Regjistrohuni për Trajnimi i zyrës 365 në Gurgaon in kompani e trajnimit të lartë "Zgjidhjet teknologjike inovative" dhe merrni Certifikimi i Office 365. Merrni hollësi mbi tarifat e kursit, planprogramin, kohëzgjatjen, kohëzgjatjen e grumbullimit.

SL.NO.Emri i kursitREGJISTROHENI TANI
1Microsoft Office 365Shiko me shume
220347A: Mundësimi dhe Menaxhimi i Zyrës së 365Shiko me shume
3Zyra 365 EndUserShiko me shume

Dhe ne jemi këtu për ju

Ndihmoni në çdo hap. Telefononi me e-mail, bisedoni ose telefononi dhe bisedoni me një person të vërtetë të gjallë.

Get Office sot-zgjidhni opsionin që është e drejtë për ju

Office365 Training in Gurgaon | Office365 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Office365 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Office365 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Office365 from our Office365 Training. Our Office365 Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Office365.

Innovative technology solutions is well-equipped Office365 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Office365 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Office365 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Office365 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Office365 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Office365 Training Introduction

Office365 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Office365 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Office365. After visualizing the demand of Office365, Innovative Technology solutions started offering Office365 training in Gurgaon for individual and Office365 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Office365 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Office365 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Office365 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Office365 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Office365, Corporate trainer for Office365 , Bootcamp for Office365 training. Best Office365 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Office365 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Office365 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Office365 training programme. Taking online or classroom Office365 training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Office365 Certification training in India


✓ Office365 training in Gurgaon


✓ Office365 training from India


✓ Office365 online training


✓ Office365 training


✓ Office365 classroom training


✓ Office365 certification

✓ Office365 video tutorial


✓ Office365 training in India


✓ Enterprise training on Office365


✓ Use Office365 efficiently


✓ Office365 guide


✓ best Office365 training institutes in delhi ncr


GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!