Rreth Delhi

Nju Delhi, territori kapital i Indisë, është një qytet metropol masiv në veri të vendit. Delhi është një kombinim perfekt i kulturës vjetore 1600 dhe qytetit metropolit të avancuar teknologjikisht. Delhi tregon Monumentet Historike nga Mughal Era, duke përfshirë Fort Fort, Humble e Humit dhe Qutub Minar. Delhi është renditur në '50 Places of a Lifetime' nga National Geographic Traveler Magazine. Kur të vini në Delhi ju merrni edhe mundësinë për të eksploruar TAJ MAHAL (mrekullitë e botës) ashtu siç është në afërsi të Delhi dhe ofrohet si një turne plotësuese që ju është dhënë nga ITS.

 • Gurudwara
 • porta e indisë
 • lotus tempull
 • kuqe fort
 • rashtrapati bhawan
 • qutub minar
 • qutub minar
 • Akshardham

ITS Campus

Innovative Technology Solutions është duke zyra qendrore nëGurgaon. ITS është kryesisht në trajnimet e IT-së, në dhomat e trajnimit dhe në kompanitë e ofruesve të zgjidhjeve.Shkollën Teknike të ITSofrondhomë trajnimi në Gurgaonpër trajnime të korporatave me një mjedis të pasur të të mësuarit me infrastrukturën tonë shtetërore të artit dhe lehtësira të larta në bazë të nevojave të trajnimit teknik të korporatave.

Zona e studimit

ITS po ka shumëfishdhoma trajnimi në Gurgaonpra në South City 1, Star Mall dhe Sektori - 14 me afërsi të Huda City Center, Iffco Chowk dhe stacionet e metrosë MG Road. ITS ka 13dhoma stërvitjeje me qira në Gurgaondhe mund të strehojë pjesëmarrësit e 270 në një ditë. SAJVendi i Trajnimit në Gurgaonjanë të pajisura me makina të nivelit të lartë, projektor të montuar lart dhe bordin e bardhë.

Mensë

Merrni një frymë nga klasa juaj në këtë zonë të ftohjes, ku të gjithë nxënësit rrijnë së bashku. Eksperimentoni me kuzhina të ndryshme indiane dhe afrikane për t'i dhënë një trajtim budsit tuaj të shijeve.

 • dhoma trajnimi në Gurgaon
 • Dhoma e Trajnimit 1
 • Dhomë stërvitjeje me Qera në Pune Struktura e Trajnimit dhe Klasë me Qera në Pune
 • 1419877531
 • 1419877572

Strehim

Të gjitha opsionet tona të akomodimit në Gurgaon kanë dhoma të bollshme të ventiluara mirë me pajisje moderne. Si Wi-Fi, Tv, Ngrohës, rezervë të energjisë, mjeku në telefon për qëndrimin tuaj të qetë.

Pajisjet në dispozicion:

 1. Projektor i montuar në çati
 2. Bordi i bardhë me shënuesit
 3. Shishe uji
 4. Pen dhe jastëk
 5. 100% rezervë e energjisë
 6. Ora 02 çaj / kafe me snacks
 7. Dreka vegjetare në shuplakë

Internet - Po, lidhja me linja me qira me shpejtësi të lartë.

Kompjutera - 4 GB RAM në 32 GB RAM janë në dispozicion.

Lidhje Ethernet LAN / Wi-Fi


Hotel Pllazio (4-yll)

Vendosur në një ndërtesë të frymëzuar nga arkitektura evropiane, Hotel Pllazio ofron pishinë, spa dhe Wellness & palestër.

 • 700 m nga Huda City Center Metro Station & Fortis Spitali
 • Scruples Bar për një pije pas vakt tuaj
 • Gjimnazi dhe pishina
 • Takohe në restorantin Melange World Cuisine Restaurant.
 • 1
 • 5
 • 6
 • 11
 • 10
 • 3
 • 4

Hotel Crown Plaza (4-yll)

Mirësevini në një mënyrë të re dhe më të mirë për të bërë udhëtime biznesi, ku ndiheni plotësisht të lidhur dhe merrni një pushim më të mirë të natës.

 • WiFi
 • Ushqim i shpejtë dhe i freskët
 • On-site karrocë në dispozicion
 • Në vend të Fitness & Wellness Centre
 • Klubi i shpërblimeve IHG
 • 4
 • 1
 • 3
 • 2
 • 5
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!