Blog

3 Maj 2017

Sipërfaqja e Microsoft-it e inkorporuar në Windows 10 S: Specifikimet, çmimi dhe veçoritë

Microsoft Surface Laptop është këtu, dhe kjo shkon Windows 10 S. Microsoft deklaroi laptopin e ri Surface me Windows 10 S në rastin e Microsoft për Edukim në Nju Jork dje, dhe produkti është dizajnuar për të sfiduar cilësinë e pakrahasueshme të Google Chromebook dhe MacBooks të Apple në pjesën e udhëzimeve në SHBA.

Laptop Surface megjithatë është një çështje më e çmuar, dhe si Vice President i Korporatës Microsoft për Surface Computing Panos Panay e bëri të qartë gjatë prezantimit, kjo pajisje po merr Apple MacBooks. Microsoft thotë se Surface Laptop është më i hollë dhe më i lehtë se çdo MacBook në treg dhe është më i shpejtë sesa MacBook Air aktual.

Aktualisht Surface Laptop gjithashtu ofron Windows 10 S, i cili është shumë më i shpejtë se standardi i Windows 10 dhe mund të zbatojë vetëm aplikacionet nga Dyqani i Windows. Me Windows 1O S ju mund të drejtoni vetëm aplikacionet që Microsoft ka konfirmuar. Në rast se ju keni nevojë për të drejtuar diçka nga jashtë dyqan, ju do të duhet të shkojë deri në Windows 10 Pro dhe organizata do t'u japë klientëve zgjedhjen. Të marrë parasysh, riparimi i Windows 10 Pro është vetëm deri në dhjetor 31, 2017. Surface Laptop gjithashtu shoqëron një vit të Office 365 Personal falas.

Sipas microsoft, aplikacionet garantojnë "Microsoft-konfirmuar sigurinë dhe integritetin". Kjo gjithashtu nënkupton që ju nuk mund ta shkarkoni dhe instaloni Chrome ose Firefox në këto laptopë dhe Microsoft Edge është programi i parazgjedhur.

Windows 10 S është i integruar me marrëveshjen e shpërndarjes së shpërndarjes të organizatës, e cila është OneDrive kështu që secili nga të dhënat tuaja do të kursehet në cloud dhe do të hapet nga pajisje të ndryshme.

Pra cilat janë detajet e Sipërfaqja Laptop? Cila është kostoja e nisjes për këto pajisje?

Microsoft Surface Laptop do të fillojë me $ 999 dhe do të rritet deri në $ 2199 në varësi të llojit të konfigurimeve që ju nevojiten për këtë pajisje.

Formati i Intel Core i5 me rezerva SSN 128GB dhe RAM 4GB së bashku me Intel HD Graphics 620 do të kushtojë $ 999. Ky model themelor do të vijë vetëm në ngjyrën e mbrojtjes, Platinum, sipas faqes së Microsoft. Intel Core i5 me 256GB SSD dhe 8GB RAM së bashku me Intel HD Graphics 620 do të kushtojë $ 1299 dhe do të vijë në secilën nga katër alternativat e mbrojtjes nga drita, të cilat janë Burgundy, Platinum, Cobalt Blue, Graphite Gold.

Sipërfaqja Laptop po ashtu funksionon edhe Windows 10 S, i cili është shumë më i shpejtë në rafte se Windows 10 zakonshëm dhe mund të ekzekutojë aplikacione nga Dyqani i Windows.

Territori Intel Core i7 me ilustrime Intel Iris 640 fillon me $ 1599 për përshtatjen e RAM-it 256GB SSD + 8GB. Kjo vjen vetëm në platin e nuancës dhe shpenzimet $ 1,599. Rendimenti 16GB RAM + 512GB SSD, i cili është gjithashtu i arritshëm në platinën e hijeve Platinum do të kushtojë $ 2,199.

Aktualisht Surface Laptop sjell një 13.5-inch Display PixelSense, me përcaktimin 2256 x 1504 pixels, që punon në 201 PPI. Shfaqja rrit 10 pikë multi-touch, dhe ka një 3: 2 kënd proporcion dhe Surface Pen do chip larg në këtë gjithashtu.

Territori Intel Core i7 me përfaqësim Intel Iris fillon në $ 1599 për variantin 256GB SSD + 8GB RAM.

Matjet për këtë laptop Surface janë 308.1 mm x 223.27 mm x 14.48 mm dhe peshon 1.252 gram. Ajo ka një port USB 3.0, fole kufje, Mini DisplayPort, port Surface Connect dhe është i mirë me Surface Dial dhe Dock Surface gjithashtu. Microsoft po premton orët e 14.5 të ekzistencës së baterisë me laptop.

La Sipërfaqja Laptop shoqëron kamerën e regjistrimit të fytyrës Windows Hello, kamera 720p HD (përballë ballit)

mikrofona stereo. Ka folës Omnisonic me Dolby Audio Premium. Në frontin WiFi, ka rrjetin wireless 802.11ac Wi-Fi; IEEE 802.11a / b / g / n mirë dhe kjo gjithashtu rrit Bluetooth 4.0 LE.

La laptopë janë gati për të para-organizuar në SHBA tani dhe do të fillojnë dërgimin nga Qershori 15, 2017.

Trajnimi i Microsoft

Get Microsoft Training & Certifications
Regjistro tani

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!