Blog

red-hat-hapur-stack
22 nëntor 2016

Administrimi i Red Hat OpenStack (CL210) Trajnimi në Gurgaon

/
postuar Nga

Kuadri i kuq i Administrimit Hapësinor (CL210)

Instaloni, konfiguro dhe mbani një mjedis të cloud computing duke përdorur Platforma Red Hat Enterprise Linux OpenStack Ky kurs u mëson administratorëve të sistemit se si të zbatojnë një mjedis cloud-informatikë duke përdorur platformën Red Hat Enterprise Linux OpenStack, duke përfshirë instalimin, konfigurimin dhe mirëmbajtjen. Teknologjia inovative që ofron Red Hat OpenStack Training në Gurgaon

Red hat Trajnimi i Hapësirës

Studentët do të eksplorojnë konfigurimin e gabuar të tolerancës dhe të tepërt të platformës Red Hat Enterprise Linux OpenStack dhe gjithashtu do të shikojnë planet e ardhshme të komunitetit të zhvillimit OpenStack.

Ky kurs gjithashtu mund t'ju ndihmojë të përgatisni për Red Hat Administrator të Sistemit të Certifikuar në provimin Red Hat OpenStack (Ex210).

Parakushte

Administratori i Sistemit të Certifikuar të Red Hat (RHCSA) ose njohuri dhe përvojë ekuivalente.

Lini një Përgjigju

 
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!