Blog

23 Dhjetor 2016

Tis The Season, Google Doodle feston fillimin e festave

'Tis The Season, Google Doodle feston fillimin e festës'

Tis sezoni, google lavdëron fillimin e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri 2016 sezonin e Krishtlindjeve.

NEW DELHI: Krishtlindjet, evenimentet e Vitit të Ri janë këtu dhe Google është duke e përshëndetur rastin kryesor me dojinë e saj. Google ka lëshuar filmin e tij të parë 'Tis the season! për të vulosur fillimin e sezonit të festave.

Google Doodle feston fillimin e festave

pushime-2016-ditore-1-veri-hemisferë-5727116688621568-hp Tis Sezoni, Google Doodle feston fillimin e festave

'Tis sezoni për melodi! Dimri mbart me vete zakonet e ndryshme, sado pak sa të vjetër apo të lumtur si caroling. Duke u kthyer një numër i madh vitesh, himnet e para ishin meloditë e veçanta në fusha specifike, dhe të përbashkëta nga ministrat meandering në shkon e tyre midis qyteteve. Nuk ishte deri në mesin e 1800-it se akti i caroling siç ndoshta ne jemi të vetëdijshëm, përhapur anash për Anglinë dhe Evropën Perëndimore.

Në këtë kohë, komunitetet urbane filluan të lehtësonin simfonitë e jashtme që luanin meloditë për individët që të binin me të si ata shëtitnin.

'Tis sezoni! është gjithashtu një koleksion i melodive të Krishtlindjeve nga Olivia Newton-John dhe Vince Gill.

Doodle-i i sotëm përfshin një grup të gëzuar këngëtarësh, me një lojtar të trekëndëshit të ulur për minutën e tij. Në pikën kur një shikues shqyrton miun e tij mbi stolinë e bukur, ai e sheh mesazhin 'Tis Sezoni dhe përgjimi në atë ju merr në faqen e pamjes për një titull të ngjashëm.

Shumë e njëjtë si vazhdimisht, ne tani mund të parashikojnë se Google do të zbulojë një tjetër doodle çdo ditë, që do të thotë çdo ditë të sezonit me flluska.

Dhjetor 23 shihet si dita kryesore e sezonit të Krishtlindjes, që vjen nga Krishtlindjet dhe Viti i Ri.

Ndërsa ne parashikojmë disa më shumë flluska doodles këtë javë, këtu është dëshirë që të gjithë gëzojnë Krishtlindjet dhe rrethanat e pabesueshme përpara.

&bsp

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!