Dhomat e Trajnimit në Delhi për Qira Vendi i trajnimit me qera ne Delhi

Banoni Dhomat e Trajnimit në Delhi

Zgjidhjet teknologjike inovative po mbajnë dhoma trajnimi në Delhi, kryeqyteti i Indisë. ITS kryesisht në IT trajnime, qiraje stërvitje, Trajnimi për studentët e kolegjit dhe kompani ofrues zgjidhje IT. Vendi i trajnimit ITS, Delhi ofron dhoma stërvitje me qira në Delhi për kompanitë MNC & Product për nevojat e tyre të trajnimit. SAJ qendra e trajnimit të dizajnuara në mënyrë që të japin përvojë të pasur të të mësuarit me infrastrukturën tonë të shtet-e-artit dhe të gjitha lehtësirat sipas trajnimit të korporatave.

Vendi i Trajnimit në Delhi për Qira

ITS ka shumëfish vende të trajnimit në Delhi pra në Moti Bagh, Delhi 2 Lodhi Road, Delhi. ITS duke pasur dhomat e trajnimit 10 + me qira në Delhi dhe mund të strehojë pjesëmarrësit e 300 në një ditë. ITS Delhi dhomat e trajnimit janë të pajisura mirë me makina të nivelit të lartë, projektor të montuar lart dhe bordin e bardhë.

Rreth Delhi

Delhi (i njohur gjithashtu si Territori Kapitali Kombëtar i Indisë) është kryeqyteti i Indisë. E tillë është natyra e zgjerimit urban në Delhi që rritja e saj është zgjeruar përtej NCT për të përfshirë qytete në shtetet fqinje dhe në masën më të madhe mund të llogarisë një popullsi prej rreth 25 milion banorë nga 2014 dhe është aglomerimi më i madh urban në Indi nga zonën e tokës dhe popullsinë. Gjithashtu është qyteti 4th më i populluar në planet.

Për rezervimin e postës në info@itstechschool.com

Pajisjet në dispozicion:

 1. Projektor i montuar në çati
 2. Bordi i bardhë me shënuesit
 3. Shishe uji
 4. Pen dhe jastëk
 5. 100% rezervë e energjisë
 6. Ora 02 çaj / kafe me snacks
 7. Dreka vegjetare në shuplakë

Internet - Po, lidhja me linja me qira me shpejtësi të lartë.

Kompjutera - 4 GB RAM në 32 GB RAM janë në dispozicion.

Lidhje Ethernet LAN / Wi-Fi

Vendi 1

Pranë stacionit të policisë Moti Nagar, Moti Nagar, Nju Delhi, Delhi

Labs

LabsVende
LAB 116
LAB 216
LAB 316
LAB 424
 • 1424761814
 • 1424761957
 • 1424762023

Vendi 2

Upper Ground, Kati South Wing NBCC Vendi, Lodhi Road (Ngjitur me JN Stadium) New Delhi 110003

Labs

LabsVende
LAB 120
LAB 220
LAB 320
LAB 420
LAB 520
 • 1424762189

GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!