Dhomat e Trajnimit në Delhi

Fully Equipped labs with high-end machines
100% rezervë e energjisë
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

Training Rooms in Delhi for Rent

Zgjidhjet teknologjike inovative po mbajnë dhoma trajnimi në Delhi, kryeqyteti i Indisë. ITS kryesisht në IT trajnime, qiraje stërvitje, Trajnimi për studentët e kolegjit dhe kompani ofrues zgjidhje IT. Vendi i trajnimit ITS, Delhi ofron dhoma stërvitje me qira në Delhi për kompanitë MNC & Product për nevojat e tyre të trajnimit. SAJ qendra e trajnimit të dizajnuara në mënyrë që të japin përvojë të pasur të të mësuarit me infrastrukturën tonë të shtet-e-artit dhe të gjitha lehtësirat sipas trajnimit të korporatave.

Training Venue on Hire in Delhi

ITS ka shumëfish vende të trajnimit në Delhi pra në Moti Bagh, Delhi 2 Lodhi Road, Delhi. ITS duke pasur dhomat e trajnimit 10 + me qira në Delhi dhe mund të strehojë pjesëmarrësit e 300 në një ditë. ITS Delhi dhomat e trajnimit janë të pajisura mirë me makina të nivelit të lartë, projektor të montuar lart dhe bordin e bardhë.

Pajisjet në dispozicion:

 1. Projektor i montuar në çati
 2. Bordi i bardhë me shënuesit
 3. Shishe uji
 4. Pen dhe jastëk
 5. 100% rezervë e energjisë
 6. Ora 02 çaj / kafe me snacks
 7. Dreka vegjetare në shuplakë

Internet - Po, lidhja me linja me qira me shpejtësi të lartë.

Kompjutera - 4 GB RAM në 32 GB RAM janë në dispozicion.

Lidhje Ethernet LAN / Wi-Fi

Rreth Delhi

Nju Delhi, territori kapital i Indisë, është një qytet metropol masiv në veri të vendit. Delhi është një kombinim perfekt i kulturës vjetore 1600 dhe qytetit metropolit të avancuar teknologjikisht. Delhi tregon Monumentet Historike nga Mughal Era, duke përfshirë Fort Fort, Humble e Humit dhe Qutub Minar. Delhi është renditur në '50 Places of a Lifetime' nga National Geographic Traveler Magazine. Kur të vini në Delhi ju merrni edhe mundësinë për të eksploruar TAJ MAHAL (mrekullitë e botës) ashtu siç është në afërsi të Delhi dhe ofrohet si një turne plotësuese që ju është dhënë nga ITS.

Për rezervimin e postës në info@itstechschool.com

 • Gurudwara
 • porta e indisë
 • lotus tempull
 • kuqe fort
 • rashtrapati bhawan
 • qutub minar
 • qutub minar
 • Akshardham

Vendi 1

Pranë stacionit të policisë Moti Nagar, Moti Nagar, Nju Delhi, Delhi

Labs

LabsVende
LAB 116
LAB 216
LAB 316
LAB 424

Vendi 2

UG, Floor South Wing NBCC Place, Lodhi Road, New Delhi 110003

Labs

LabsVende
LAB 120
LAB 220
LAB 320
LAB 4, LAB 520

Na arrin?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!