Dhomat e Trajnimit në Chennai

Fully Equipped labs with high-end machines
100% rezervë e energjisë
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

Training Rooms in Chennai for Rent

Zgjidhjet teknologjike inovative po mbajnë dhomat e trajnimit in Chennai, capital of Tamil Nadu. ITS primarily into IT trainings, training rooms rental and ITS solutions provider company. ITS qendra e trajnimit siguron dhoma trajnimi për qira për kompanitë e MNC & produktit për nevojat e tyre të trajnimit. Qendra e trajnimit ITS e dizajnuar në mënyrë që të ofrojë përvojë të pasur të të mësuarit me infrastrukturën tonë të fundit dhe të gjitha pajisjet sipas nevojave të trajnimit teknik të korporatave.

Training Venue on Hire in Chennai

ITS ka vende të shumta trajnimi në Chennai i.e. at Rajiv Gandhi Salai (OMR), Mettukuppam XCHARX Nehru Nagar, OMR, Perungudi, Chennai. ITS having 8 training rooms for hire in Chennai and can accommodate 200 participants in one day. ITS Gurgaon training centers, chennai are equipped with high-end machines, overhead mounted projector and white board.

Pajisjet në dispozicion:

  1. Projektor i montuar në çati
  2. Bordi i bardhë me shënuesit
  3. Shishe uji
  4. Pen dhe jastëk
  5. 100% rezervë e energjisë
  6. Ora 02 çaj / kafe me snacks
  7. Dreka vegjetare në shuplakë

Internet - Po, lidhja me linja me qira me shpejtësi të lartë.

Kompjutera - 4 GB RAM në 32 GB RAM janë në dispozicion.

Lidhje Ethernet LAN / Wi-Fi

mësim

Investoni në suksesin tuaj

Mbylle hendekun e aftësive tuaja në IT në mënyrën se si mësoni më mirë dhe Mësoni mënyrën tuaj, në vendin tuaj.

Për Query Klikoni Këtu

Rreth Chennai

Chennai ndodhet në brigjet e Coromandelit në gjirin e Bengalit, është qendra më e madhe industriale dhe tregtare në Indinë Jugore dhe një qendër e madhe kulturore, ekonomike dhe arsimore. Chennai njihet si "Detroiti i Indisë" për industrinë e saj të automobilave. Chennai është qyteti i tretë më i madh dhe zona e katërt më e populluar metropolitane në vend dhe 31st-zona më e madhe urbane në botë. Automjetet e 4-së në Chennai janë baza e 30% e industrisë së automobilave të Indisë dhe 35% e industrisë së komponentëve të automobilave. Shumë kompani të IT-së pëlqejnë Accenture, Kompania e Bordit Këshillëdhënës, BirlaSoft, Capgemini, Zgjidhjet Teknologji të Njohur, CSC, Hexaware, iGate, Infinite Computer Solutions, Infosys, Larsen & Toubro Infotech, Shërbimet e Konsulencës Tata, Mahindra Teknike, ThoughtWorks, UST Global, ZOHO Corporation Wipro dhe shumë më tepër kompani të themeluara në Gurgaon. ITS ofron trajnimin e korporatave dhe vendet e trajnimit për të gjitha korporatat udhëheqëse në Chennai.

Për rezervimin e postës në info@itstechschool.com

Strehim

All our accommodation options in Chennai have spacious well ventilated rooms with modern amenities.such as Wi-Fi, Tv, Heater, power backup, doctor-on-call for your smooth stay.ITS training rooms in Chennai janë të dizajnuara mirë për të mësuar me infrastrukturën më moderne të infrastrukturës për trajnime teknike.

Vendi 1

Dhoma e Trajnimit, Mettukuppam, Chennai, Tamil Nadu - 600097, Indi

Labs

LabsVende
LAB 120
LAB 230
LAB 360

Vendi 2

Salla e Trajnimit, Nehru Nagar, OMR Perungudi, Chennai - 600096, Indi

Labs

LabsVende
LAB 1 XCHARX LAB 235
LAB 3 XCHARX LAB 430
LAB 5, LAB 6, LAB 7, LAB 8, LAB 9, LAB 1020

Na arrin?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!