Dhomat e Trajnimit në Gurgaon

Fully Equipped labs with high-end machines
100% rezervë e energjisë
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

Dhomat e Trajnimit në Gurgaon për Qira

Innovative Technology Solutions is Gurgaon based company and having head office in Gurgaon itself. We deals in IT trainings and Training rooms. Many MNC’s keep on hiring our trianing rooms for their internal IT training. We have multiple training rooms in Gurgaon with capacity from 08 to 40 people in a room. Our all training rooms are well equipped with computers, Laptops, projector, LAN and whiteboard. We do have high speed internet connectivity to access cloud labs. Tea/coffee and lunch also serves for full day training. ITS is the only company who can provide best in class training rooms in Gurgaon on rental.

Decently designed 24, 16,12 and 08 Seaters Corporate Training Rooms in Gurgaon Available on a Daily Basis. A specially designed Training Infrastructure available for rent/hire as per your need with all support i.e. from IT to food. Just share your training requirement and relax, our trainer support people will take care of entire training.

Training Room in Gurgaon is well furnished and very well maintained. The training room environment is peaceful so learning is more effective. Training rooms do have ergonomically chairs. Training rooms are well carpeted. All training room are well equipped with whiteboard and roof mounted projector. Training venue has a good connectivity to Wi-Fi and wired Ethernet internet connection for cloud access. All IT related trainings can be catered with advance hardware and software.

Our training rooms are used by many MNC’s for their Corporate Training need.

Vendi i Trajnimit me qira në Gurgaon

Many companies in Gurgaon do hire our training rooms as per their need i.e. for 01 day or multiple days. We have classroom setup and our computer configuration is from 04 GB RAM to 32 RAM with SSD HDD or hardware can be arranged as per your need. ITS training rooms are located near to metro station (HUDA city center) i.e. south city 1, Sohna road and at Sector 14. You can hire our training rooms for weekends training as well.

Besides that we have training rooms available at Noida, Hyderabad, Bangalore, Pune, Mumbai and Kolkata. For more enquiry, please drop a mail at aman.khanna@itsgroup.in. ITS is Authorised training education partner of Microsoft, Redhat, Ec-council, Axelos and many more.

Pajisjet në dispozicion:

 1. Projektor i montuar në çati
 2. Bordi i bardhë me shënuesit
 3. Shishe uji
 4. Pen dhe jastëk
 5. 100% rezervë e energjisë
 6. Ora 02 çaj / kafe me snacks
 7. Dreka vegjetare në shuplakë

Internet - Po, lidhja me linja me qira me shpejtësi të lartë.

Kompjutera - 4 GB RAM në 32 GB RAM janë në dispozicion.

Lidhje Ethernet LAN / Wi-Fi

Rreth Gurgoan

Gurgaon është qendër e Korporatës dhe TI e Rajonit Kombëtar të Kapitalit (NCR) të Indisë. Gurgaon me afërsinë e tij me rrugën NH-8 Express, aeroporti ndërkombëtar, ofron më të mirën në zhvillimin e klasës komerciale, një destinacion ideal korporativ. Gurgaon është qendër e MNC dhe BPO, kompanitë e TI si Grupi Aricent, IBM, EMC2, Microsoft, Oracle, Accenture, Genpact, TCS, NIIT, Sapient, Wipro dhe shumë më tepër kompani të themeluara në Gurgaon. ITS ofron trajnimin e korporatave dhe salla e trajnimit to all the leading corporates in Gurgaon. For booking mail at info@itstechschool.com

mësim

Investoni në suksesin tuaj

All our accommodation options in Gurgaon have spacious well ventilated rooms with modern amenities such as Wi-Fi, Tv, Heater, power backup, doctor-on-call for your smooth stay.

Për Query Klikoni Këtu

strehim

Location Attributes:-

 • Located at South City 1 near signature tower, Gurgaon
 • 1 KM from Huda City centre Metro stations
 • 3 Km (Approx. 15 Min) from Medicity, Islampur Colony, Gurgaon.
 • 6 Km (Approx. 25 Min) from Golf Course Road, Gurgaon.
 • 10 Km (Approx. 30 Min) from Gurgaon Railway Station.
 • 6 Km (Approx. 25 Min) from Gurgaon Bus Stand.
 • 18 Km (Approx. 35 Min) from Indira Gandhi International Airport, New Delhi.
 • 07 Km (Approx. 25 Min) from DLF Cyber City Gurgaon.

We serves food inside the venue i.e. 02 time tea/coffee with cookies and veg buffet with deserts.

(buffet lunch includes – 1 Dal, 1 vegetable, 1 paneer, Chapatti, Rice, Salad, Curd and Desert)

100% rezervë e energjisë

Lease line for cloud lab access.

Hotel Pllazio (4-yll)

Vendosur në një ndërtesë të frymëzuar nga arkitektura evropiane, Hotel Pllazio ofron pishinë, spa dhe Wellness & palestër.

 • 700 m nga Huda City Center Metro Station & Fortis Spitali
 • Scruples Bar për një pije pas vakt tuaj
 • Gjimnazi dhe pishina
 • Takohe në restorantin Melange World Cuisine Restaurant.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 10
 • 11
 • 1
 • 5
 • 3
 • 4
 • 2

Hotel Crown Plaza (4-yll)

Mirësevini në një mënyrë të re dhe më të mirë për të bërë udhëtime biznesi, ku ndiheni plotësisht të lidhur dhe merrni një pushim më të mirë të natës.

 • WiFi
 • Ushqim i shpejtë dhe i freskët
 • On-site karrocë në dispozicion
 • On-site Fitness & Wellness Center
 • Klubi i shpërblimeve IHG

Vendi 1

B-100 A, Qyteti i Jugut 1, Opp Sektori -29 Huda Gymkhana Club, Gurgaon - 122002

Labs

LabsVende
LAB 116
LAB 224
 • Dhoma e Trajnimit 1
 • Dhoma e trajnimit 2
 • Mensë
 • Mensë

Vendi 2

Sektori 14, Gurgaon-122001, Haryana, Indi.

Labs

LabsVende
LAB 120
LAB 240
LAB 324
LAB 432
LAB 540

Vendi 3

DLF Star Mall, Sektori-30 Gurgaon-122001, Haryana

Labs

LabsVende
LAB 120
LAB 218
LAB 318
LAB 418

Na arrin?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!