Dhomat e Trajnimit në Hyderabad

Fully Equipped labs with high-end machines
100% rezervë e energjisë
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

Training Rooms in Hyderabad for Rent

Teknologjia Inovative Solutions ka dhoma trajnimi në Hyderabad, kryeqyteti i të dy shteteve jugore, Andhrapradesh dhe Telangana. ITS-të kryesisht në trajnimet e IT, dhomat e trajnimit dhe kompanitë e ofruesve të zgjidhjeve të IT. Qendra e trajnimit ITS, Hyderabad ofron dhoma trajnimi për qira për MNC s & kompanitë e produktitpër nevojat e tyre të trajnimit. Qendra e trajnimit ITS e dizajnuar në një perspektivë për të dhënë përvojë të pasur të të mësuarit me infrastrukturën tonë të shtet-së-artit dhe të gjitha lehtësitë sipas trajnimit të Korporatës.

Training Venue on Hire in Hyderabad

ITS ka vende të shumta trajnimi në Hyderabad dmth në Raheja Mindspace IT Park, Hitec City, Madhapur, 2) 100 Feet Road, Shoqëria Sri Ayyappa, Madhapur 3) Hitech City Road, Madhapur, Hyderabad. ITS duke pasur krejt 15 dhomat e trajnimit për qira në Hyderabad dhe mund të strehojë pjesëmarrësit 300 në një ditë. Dhomat e trajnimit ITS Gurgaon, Hyderabad janë të pajisura me makina të nivelit të lartë, projektor të montuar lart dhe bordin e bardhë.

Pajisjet në dispozicion:

  1. Projektor i montuar në çati
  2. Bordi i bardhë me shënuesit
  3. Shishe uji
  4. Pen dhe jastëk
  5. 100% rezervë e energjisë
  6. Ora 02 çaj / kafe me snacks
  7. Dreka vegjetare në shuplakë

Internet - Po, lidhja me linja me qira me shpejtësi të lartë.

Kompjutera - 4 GB RAM në 32 GB RAM janë në dispozicion.

Lidhje Ethernet LAN / Wi-Fi

mësim

Investoni në suksesin tuaj

Mbylle hendekun e aftësive tuaja në IT në mënyrën se si mësoni më mirë dhe Mësoni mënyrën tuaj, në vendin tuaj.

Për Query Klikoni Këtu

Rreth Hyderabad

Në Hyderabad, rajoni qendror i biznesit ndodh në HITEC City, periferi Madhapur ku ITS ka qendra trajnimi. Zhvillimi i HITEC City bëri disa kompani IT dhe ITES për të ngritur operacione në qytet dhe ka bërë që nxitësit qytetarë të thërrasin qytetin e tyre "Cyberabad". Kompanitë kryesore IT që kanë instalimin e tyre në Hyderabad 3i Infotech, Amazon, Analog Devices, Banka e Amerikës, Broadridge Solutions Financiare, Associates Computer, Capital IQ, Capgemini, Covansys Corporation, Dell, Deloitte, EA Mobile , Gjeneral Electric (GE), Google, Hewlett-Packard, HSBC-GLT, Intergraph, Invensys, Shërbimet Online Juno, Kanbay, Kaspersky, Keane, MindTree, Oracle, Polaris, Progres Software, Qualcomm, Rhythm and Hues Studio, Xilinx.

Për rezervimin e postës në aman.khanna@itsgroup.in

Strehim

All our accommodation options in Hyderabad have spacious well ventilated rooms with modern amenities.such as Wi-Fi, Tv, Heater, power backup, doctor-on-call for your smooth stay. ITS training rooms in Hyderabad janë të dizajnuara mirë për të mësuar me infrastrukturën më moderne të infrastrukturës për trajnime teknike.

Vendi 1

Shoqëria Sri Ayyappa, Madhapur, Hyderabad, Telangana 500081, Indi.

Labs

LabsVende
LAB 130
LAB 224
LAB 324
LAB 420

Vendi 2

Raheja Mindspace IT Park, Qyteti HITEC, Hyderabad, 500081, Indi.

Labs

LabsVende
LAB 140
LAB 240
LAB 320
LAB 420
LAB 518
LAB 618
LAB 718

Vendi 3

Sai Prithivi Cyber Arcade, Madhapur, Hyderabad 500081, India.

Labs

LabsVende
LAB 132
LAB 232
LAB 332
LAB 418
LAB 518
LAB 618
LAB 718

Na arrin?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!