Dhomat e Trajnimit në Kolkata

Fully Equipped labs with high-end machines
100% rezervë e energjisë
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

Training Rooms in Kolkata for Rent

Innovative Technology Solutions training center is situated in Kolkata,West Bengal. ITS training centers in Kolkata having corporate high-class infrastructure for technical trainings. ITS training room, Kolkata facilities is having combined capacity of 8 dhomat e trajnimit that collectively seats 320 students approximately. Kolkata training rooms are well equipped with computers, White board and roof mounted projector.

Training Venue on Hire in Kolkata

ITS having altogether 8 dhomat e trajnimit for hire in kolkata and can accommodate 320 participants in one day. ITS training room, Kolkata are equipped with high-end machines, overhead mounted projector and white board.

Pajisjet në dispozicion:

  1. Projektor i montuar në çati
  2. Bordi i bardhë me shënuesit
  3. Shishe uji
  4. Pen dhe jastëk
  5. 100% rezervë e energjisë
  6. Ora 02 çaj / kafe me snacks
  7. Dreka vegjetare në shuplakë

Internet - Po, lidhja me linja me qira me shpejtësi të lartë.

Kompjutera - 4 GB RAM në 32 GB RAM janë në dispozicion.

Lidhje Ethernet LAN / Wi-Fi

mësim

Investoni në suksesin tuaj

Mbylle hendekun e aftësive tuaja në IT në mënyrën se si mësoni më mirë dhe Mësoni mënyrën tuaj, në vendin tuaj.

Për Query Klikoni Këtu

About Kolkata

Kolkata is the capital of the Indian state of West Bengal. It is also the commercial capital of East India, located on the east bank of the Hooghly River. Kolkata is regarded as India intellectual and cultural capital. Accenture, Atos, Capgemini, C Dac, CMC limited, Genpact, HCL technologies, Novell, Pwc, TCS, Tech Mahindra NIIT, Wipro and many more companies having establishments in Kolkata.ITS is providing lehtësime të trajnimit to many companies in Kolkata.

Për rezervimin e postës në aman.khanna@itsgroup.in

Strehim

All our accommodation options in Kolkata have spacious well ventilated rooms with modern amenities.such as Wi-Fi, Tv, Heater, power backup, doctor-on-call for your smooth stay. ITS training rooms in Kolkata janë të dizajnuara mirë për të mësuar me infrastrukturën më moderne të infrastrukturës për trajnime teknike.

Vendi 1

Salt Lake City Sector 5, Kolkata 700091

Labs

Labs Vende
LAB 1 30
LAB 2 30
LAB 3 30

Questions? Get In Touch

Vendi 2

1st Floor, Saltlake Sector V Kolkata-700091

Labs

Labs Vende
LAB 1 30
LAB 2 20
LAB 3 15
LAB 4 15
LAB 5 17

Contact Us?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!