Dhomat e Trajnimit në Mumbai

Fully Equipped labs with high-end machines
100% rezervë e energjisë
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

No Fields Found.

Training Rooms in Mumbai for Rent

Innovative Technology Solutions the experts in providing training and Classroom on rent in Mumbai & all across India also having multiple dhoma trajnimi në Mumbai, Maharashtra. ITS ofron trajnime teknike dhe dhomat e stërvitjes me qira për të korporatave për nevojat e tyre të trajnimit. SAJ vendet e trajnimit, Mumbai janë të dizajnuara mirë për të mësuar me objektin e fundit të infrastrukturës për trajnim teknik.

Training Venue on Hire in Mumbai

ITS ofron vendin e trajnimit me qira në vende të shumta në Andheri East, Mumbai. SAJ Mumbai Klasat në Qira janë të pajisura mirë me makina me fund të lartë, rrjet, linja me qira, projektor i montuar në çati dhe kafene për drekë. ITS është i njohur si shitësi më i mirë dhe një zgjidhje për dyqanet trajnime teknike or dhomat e trajnimit in Mumbai, India.

Pajisjet në dispozicion:

  1. Projektor i montuar në çati
  2. Bordi i bardhë me shënuesit
  3. Shishe uji
  4. Pen dhe jastëk
  5. 100% rezervë e energjisë
  6. Ora 02 çaj / kafe me snacks
  7. Dreka vegjetare në shuplakë

Internet - Po, lidhja me linja me qira me shpejtësi të lartë.

Kompjutera - 4 GB RAM në 32 GB RAM janë në dispozicion.

Lidhje Ethernet LAN / Wi-Fi

mësim

Investoni në suksesin tuaj

Mbylle hendekun e aftësive tuaja në IT në mënyrën se si mësoni më mirë dhe Mësoni mënyrën tuaj, në vendin tuaj.

Për Query Klikoni Këtu

Rreth Mumbai

Mumbai, Maharashtra njihet si kryeqyteti financiar i Indisë. Shumë Qendra të Zhvillimit të MNC që kanë qendrën e zhvillimit, trekëndëshi në linjën Mumbai 3i Infotech Ltd, Sistemet e Adrenalinit, Aftek, Atom Technologies, Blue Star Infotech, Grupi CGI, Zgjidhjet e Teknologjisë Njohëse, Cynapse, Deloitte Consulting, Datamatics Global Services, FactSet Research Systems Inc, Geometric Ltd , Intec, JP Morgan Chase, Larsen & Toubro Infotech, Mastek, Microsoft Corporation, Onward Technologies, Patni Kompjuter Sistemet, Red Hat India, Sonata Software, Syntel, Sutherland, TCS, Tata Interactive Systems, Tech Mahindra WNS Global Services, Zenith Kompjuter dhe shumë më tepër. Teknologjia inovative ofron trajnime të korporatave dhe dhoma trajnimi për shumë kompani IT në Mumbai.

Për rezervimin e postës në info@itstechschool.com

Strehim

All our accommodation options in Mumbai have spacious well ventilated rooms with modern amenities.such as Wi-Fi, Tv, Heater, power backup, doctor-on-call for your smooth stay. ITS dhoma trajnimi në Mumbai janë të dizajnuara mirë për të mësuar me infrastrukturën më moderne të infrastrukturës për trajnime teknike.

Vendi 1

Vinmar House, Kati 2nd. Rruga Jo 2. Marol MIDC, Andheri Lindje. Mumbai 400059 Indi

Labs

LabsVende
LAB 136
LAB 228
LAB 320
LAB 419
LAB 516

Na arrin?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!